Pokud si v ČT takto představují veřejnoprávnost, kopou televizi hrob! Petr Štěpánek dává na světlo prastarou kauzu

24.04.2021 11:48 | Zprávy

Kauza odvolání šestice radních pro televizní a rozhlasové vysílání (RRTV) po 18 letech vstupuje do dalšího dějství. Tentokrát definitivního. Podle rozhodnutí soudu totiž odvolání radních tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou bylo nezákonné. Petr Štěpánek (Trikolóra), jeden z šesti hlavních aktérů a bývalých radních, se neubránil jizlivému komentáři. Na svém webu zveřejnil stížnost na Českou televizi, kterou odeslal na Kavčí hory. Stěžuje si, že před 18 lety se kauze věnovaly mnohahodinové přímé přenosy, ale samotný závěr je absolutně zpravodajsky ignorován.

Pokud si v ČT takto představují veřejnoprávnost, kopou televizi hrob! Petr Štěpánek dává na světlo prastarou kauzu
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Petr Štěpánek

„Vážení členové rady! Když Poslanecká sněmovna 2. dubna 2003 hlasovala o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, jejímž jsem byl členem, vysílala to Česká televize v mnohahodinovém přímém přenosu, bylo toho plné zpravodajství a v rámci své publicistiky tomu ještě nádavkem věnovala několik diskusních pořadů,“ vzpomíná na úvod svého dopisu Štěpánek. A pokračuje, že právě odvolaní radní byli považováni za ty zločince, kvůli kterým každý občan musí za prohranou arbitráž zaplatit tisíc korun. „Dodnes mi někteří pitomci píšou, že jim dlužím peníze. Taková je moc televize,“ lamentuje. 

Někdejší členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání byli totiž odvoláni tehdejším premiérem Vladimírem Špidlou z důvodu, že podle něj rada opakovaně neplnila své povinnosti. Rada byla v té době obviňována, že kvůli ní Česká republika prohrála stockholmskou arbitráž s CME, po níž stát musel zaplatit přes deset miliard korun za znehodnocenou investici do televize Nova.

Štěpánek pak ale upozorňuje, že když postupně vycházelo najevo, že všechno bylo jinak, tak ale příslušné osoby z ČT již u toho nebyly. „Nebyly u toho, když parlamentní vyšetřovací komise v roce 2005 konstatovala, že Rada pro vysílání nic nezavinila. Nebyly u toho, když k témuž závěru dospělo také šetření Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Policie České republiky. Nebyly u toho, když soud v roce 2007 poprvé konstatoval, že odvolání RRTV bylo nezákonné a Špidlovo odvolání pro jeho nezákonnost zrušil. Nebyly u toho, když soud v roce 2012 pro nezákonnost zrušil i Fischerovo odvolání č. 2. Nebyly u toho, když v roce 2015 soud poprvé vyhověl žalobě (ne)odvolaných radních na náhradu škody, jež se mezitím vyšplhala ke 30 miliónům korun,“ popisuje. A jmenuje i poslední událost, o kterou také nebyl projeven zájem ze strany ČT, a to, když soud v roce 2020 vyhověl žalobě nezákonně odvolaných radních v plném rozsahu podruhé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: sla

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Směřujeme k policejnímu státu

6:44 Igor Chaun: Směřujeme k policejnímu státu

Policejní stát? Jeden z listopadových studentských vůdců, Igor Chaun, varuje před postupným zavádění…