Rakouský kancléř Kurz se v Bruselu domáhá ruské a čínské vakcíny. A prý velmi důrazně

07.02.2021 13:05

Rakouský kancléř Sebastian Kurz bouchl do stolu a důrazně se dožaduje toho, aby se občané zemí EU mohli dostat také k ruské nebo k čínské vakcíně proti nemoci covid-19.

Rakouský kancléř Kurz se v Bruselu domáhá ruské a čínské vakcíny. A prý velmi důrazně
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Sebastian Kurz

Sebastian Kurz, rakouský kancléř, se podobně jako český premiér Andrej Babiš (ANO) domnívá, že v boji s epidemií koronaviru by neměly hrát prim geopolitické spory, ale jen a pouze zdraví lidí.

„Při schvalování vakcíny se nesmíme nechat omezovat geopolitickými tabu. Evropská léková agentura (EMA) by měla věnovat pozornost také schválení ruské a čínské vakcíny. V boji proti pandemii bude důležitá jakákoli další schválená vakcína. Tuto pandemii porazíme jen společně, při využití mezinárodní spolupráce,“ napsal Kurz na sociální síti Twitter.

Premiér Andrej Babiš to vidí podobně. Vyjel kvůli tomu do Maďarska, které se v záležitosti očkování vydalo vlastní cestou. Ač jde o členský stát EU, objednalo si Maďarsko ruskou vakcínu Sputnik, která dosud v EU není schválena. Čeští odborníci se přitom většinou shodují v tom, že ruskou vakcínu Sputnik 5 bude možné využít, ale jen tehdy, až ji schválí příslušné evropské orgány.

Sebastian Kurz žádá další vakcíny. I ty z Ruska a z Číny

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

5:00 Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

Pedagogičtí pracovníci jsou povinni „poskytovat dítěti, žáku, studentovi nebo zákonnému zástupci nez…