„Parlamentní listy jsou naprosto ostudný výsledek postupné debilizace českého mediálního prostoru. Je to fenomén, který vyrostl z nedůvěry v tradiční média a ze společenské deziluze, o kterou se česká média svým významným dílem přičinila. Dnes už to přiznávají i někdejší insideři. Fakt, že novináři nepovažují Parlamentní listy za produkt žurnalistiky, nemění nic na tom, že mají nečekaný a dalekosáhlý dopad a vliv na veřejnost,“ konstatuje Kartous. Na téma ParlamentníchListů.cz kromě něj v Olomouci diskutovali také Sabina Slonková ze serveru Neovlivní.cz, Jakub Patočka z Deníku Referendum a Robert Břešťan ze serveru HlídacíPes.org.
Původní text ZDE.
„Žádný z nových projektů postavených novináři dříve pracujícími pro velké mediální domy ani žádné z původních alternativních médií, jako jsou třeba Britské listy, a pravděpodobně ani všechny dohromady nemají tak vysokou návštěvnost jako „protestní“ mediální projekt Parlamentních listů,“ poznamenává Kartous. Podle něj panuje relativní shoda na tom, že Parlamentní listy jsou odvrácenou stranou mediálního světa, vlivovým projektem postaveným na manipulaci, skandalizaci a vykrádání jiných informačních zdrojů.
Podle něj i podle Slonkové jejich strmý růst sledovanosti souvisí s krizí českých médií a s přesunem informačního těžiště na internet. „Vysoce tomu napomáhá i společenská atmosféra v souvislosti s migrační krizí, kdy se Parlamentní listy velmi výrazně podílejí na propagandistické podpoře nenávistných postojů a politické agendy xenofobů, jako je Miloš Zeman,“ konstatuje Kartous. Podle něj problém také souvisí s mediální gramotností čtenářů serveru či s ochotou některých lidí hazardovat se svou reputací a poskytovat serveru rozhovory či autorské texty.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef