Ransdorfová manželka žádá, aby Sobotka inicioval jednání se Švýcarskou konfederací i Evropskou unií a zjistil odpovědi na některé otázky ohledně prosincových událostí. Ransdorf byl švýcarskou policií zadržen spolu se třemi Slováky. Tamní státní zastupitelství proti nim zahájilo trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.
Zdravotní stav europoslance se zhoršil po jeho zadržení ve Švýcarsku
Politik pak zemřel náhle 22. ledna, kdy jej záchranná služba převezla do Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Institut druh zdravotních potíží nesdělil, Ransdorf měl ale cukrovku a jeho zdravotní stav se prý zhoršil právě po zadržení ve Švýcarsku. Politik, jehož smrt nyní vyšetřuje policie, si stěžoval na to, že mu tamní policie po určitou dobu odpírala léky na cukrovku.
Premiér by měl podle Ransdorfové zjistit, proč švýcarská banka odmítla jednat s člověkem vybaveným plnou mocí. Pochybuje i o postupu ochranky a policie. „Jak se vůbec mohlo stát, že manželovi švýcarská policie odepřela léky na diabetes a hypertenzi v potřebném množství? Manžel měl noční inzulín v autě, požádal policisty, aby mu jej přinesli ze zaparkovaného vozidla, ale ti ho prý v autě nemohli najít,“ uvádí v dopisu.
Dlouholetý politik komunistické strany podle ní nedostal léky buď vůbec, nebo ne v dostatečném množství. Kvůli zvýšenému tlaku měl prý v průběhu zadržení zdravotní potíže, ale stráže se nedovolal.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk