Šťastný byl na policii. Vypovídal kvůli kauze Nagyové

12.07.2013 12:40 | Zprávy

Poslanec ODS Boris Šťastný byl vypovídat na policii v souvislosti s kauzou bývalé šéfky kabinetu premiéry Jany Nagyové. Dotazován prý byl na okolnosti schvalování daňových zákonů.

Šťastný byl na policii. Vypovídal kvůli kauze Nagyové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-poslanec Boris Šťastný

Podle policistů se poslanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa před hlasováním o vládním daňovém balíčku, s nímž nesouhlasili, vzdali poslaneckých mandátů výměnou za příslib výhodných postů ve společnostech s majetkovou účastí státu. Zákon, s nímž Nečasova vláda spojila žádost o vyslovení důvěry, byl poté přijat. Fuksa se následně stal členem představenstva Českého Aeroholdingu, Šnajdr předsedou dozorčí rady Čepra.

"Chci zdůraznit, že přípravné řízení je neveřejné a každý svědek podepisuje prohlášení, které mu ze zákona zakazuje hovořit o tom, co bylo předmětem dotazování. Obecně však mohu říci, že šlo víceméně o předání informací policii z celého toho průběhu projednávání daňového balíčku," uvedl Šťastný před budovou Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Doplnil, že "stejně jako mnozí další" patřil k poslancům, kteří měli na některé věci související s daňovým balíčkem odlišný názor.

Šťastný v médiích již dříve řekl, že důvodem jeho výslechu je fakt, že byl s trojicí exposlanců i s premiérem Nečasem v úzkém kontaktu. Spolupráci při rozdělování postů pro ně však odmítl.

Odpoledne má k výslechu přijít sám Petr Nečas. Státní zástupce v pondělí požádal sněmovnu o vydání expremiéra k trestnímu stíhání. Nečas prohlásil, že žádná dohoda o rezignaci rebelujících poslanců ODS na jejich poslanecké mandáty výměnou za jiné funkce uzavřena nebyla. Proto mu není jasné, proč a z čeho má být obviněn.

Nečas kvůli kauzám kolem Jany Nagyové odstoupil z funkce předsedy vlády i z čela ODS. Jeho vládu nahradil úřednický kabinet Jiřího Rusnoka. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan, čtk

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

13:16 Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

Česko si připomíná rok od střelby na Filozofické fakultě UK v Praze, kde vrah David Kozák zastřelil …