Týká se to i českých a slovenských rodin žijících v Anglii, kterým již byly děti odebrány. Nebezpečí podle ní je ale i u nás. Navíc český stát českým občanům, konkrétně Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zahraničních věcí, nepomáhá a myje si ruce. Naopak Slovensko ano a mnohé děti tak už zachránilo.
Justice for Families je občanské sdružení, které pomáhá rodinám před tím, aby jim sociální pracovnice odebíraly a fakticky odcizily děti a „prodávaly“ je pěstounům a adoptivním rodičům. Juvenilní justice je systém, který má v teorii hájit práva dětí a mladistvých, aby nevyrůstaly v rodinách, které by je týraly. V praxi ale funguje často opačně, kdy jsou děti vyrvány z milujících rodin a pak dávány k adopci či pěstounské péči a biologičtí rodiče je už nikdy nespatří.
V roce 1989 byla OSN přijata Úmluva o právech dítěte a signatářské státy se zavázaly v jejím rámci změnit legislativu. Tento dokument ale „obchodníci s dětmi“ dle Boddingtonové zneužili k odebírání dětí od milujících rodin. V roce 1989 byl tedy ve Spojeném království přijat Children Act, na jehož základě se odebírají děti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík