„Záměrem filmu V síti prý bylo upozornit na nebezpečí číhající na děti na internetu. Stal se z toho (nepřekvapivě) virál, takže se začal prodávat merch, což řada lidí kritizovala; osobně to chápu, neodsuzuji snahu si vydělat ani propagovat myšlenku (byť vkusnost počinu je sporná),“ píše aktivista na svém facebooku.
Za korektní Urza nepovažuje fakt, že na film chtěla přispět Československá pedofilní komunita (ČEPEK), se kterou tvůrci rozehráli neférovou hru. „Tvůrci peníze vzali (což je za mě rozhodně v pořádku), na předpremiéře byli ještě v titulcích (samozřejmě), ale na premiéře už je odstranili a dar vrátili, až když byl film hotov (což považuji za kombinaci neférovosti, neserióznosti a zbabělosti),“ štve Urzu.
Že Klusákovi asi zase tak moc nešlo o osvětu a upozornění na problémy pedofilie, navíc podle něj dokládá možný spor režiséra s německou televizí RTL. „Ta použila ten nápad a natočila si vlastní verzi Das ist Spaß!. Režisér Klusák teď vykřikuje, že mu prý ukradli nápad. I když pominu absurditu teze ukradení nápadu (jako že když někdo natočí dokument na nějaké téma, tak už nikdo další asi nesmí, nebo co), fakt nechápu, co bylo tedy záměrem tvorby toho filmu,“ ptá se aktivista.
Podle Urzy totiž logicky někdo, kdo chce lidem něco předat, je rád, že to dělají i ostatní. „Proč tedy Klusák chystá právní kroky, místo aby německým kolegům děkoval, že dělají něco, na čem mu údajně záleží?“ nechápe Martin Urza.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma