„Myslím si, že po útocích, které se odehrály v Paříži, ale třeba také v Bejrútu nebo s ruským letadlem v Egyptě, tak jsou lidé citliví na všechny informace. Ale ty konzole, o kterých se mluvilo, tak je to jen zrnko písku. Podobných komunikačních kanálů mohou být tisíce. Vezměte si mobilní telefony a tak podobně. Všechno tohle lze dekódovat,“ upozornil Bartoš hned v úvodu. „Když někdo chce komunikovat tajně, tak tu cestu si prostě najde. V momentě, když jeden kanál objevíte, tak bude vyklizen a nahrazen jiným,“ doplnil.
Žijeme v době moderních způsobů komunikace a cest k tomu, jak se dorozumět, je opravdu mnoho. „Čím víc peněz budou mít teroristé k dispozici, tím mohou postupovat sofistikovaněji.“
„Ale i navzdory této hrozbě bychom si neměli nechat vzít prostor svobody. Každý člověk má právo na soukromí a měli bychom si dát pozor na to, abychom ho v panice nezačali omezovat.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp