V Japonsku vše otevřeno! Okamura odrazil v ČT Kubala a covid-námitky

07.04.2021 8:11 | Zprávy

Tři témata komentoval předseda SPD v Událostech, komentářích. Otevírání škol a postupné rozvolňování, výměnu ministrů a kauzu Jaroslava Faltýnka. Dle Tomia Okamury se měly školy otevřít už dávno, protože zde vzniká celý jeden needukovaný ročník. Z ministrů by vyměnil Blatného, Hamáčka a Petříčka. Plaga prý jen jede v mantinelech, které mu zdravotnictví a vnitro nastaví. A Faltýnkovy zápisky? Ty by dle Okamury měla prověřit policie, protože Seznam Zprávám nevěří. „Doufám, že to není žádné tlachání z jeho strany, doufám, že už něco podal, když má informace a důkazy," řekl o Janku Kroupovi.

V Japonsku vše otevřeno! Okamura odrazil v ČT Kubala a covid-námitky
Foto: Repro ČT
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

Vláda plánuje otevírat školy. Tomio Okamura by dle svého vyjádření šel dál a rychleji. „Ty školy měly být otevřeny už dávno, už dávno se měly vrátit děti do škol. Vláda si vůbec neuvědomuje, že je tady celý jeden ročník, který není edukovaný. Což bude mít dalekosáhlé následky, které přesahují tento rok - rok nouzového stavu. To bude generační problém. Takže my říkáme, že už to dávno mělo být a nemělo se otálet," kritizoval vládu. Uvedl, že také už měly být otevřené služby a maloobchod a to při dodržování základních opatření. Konstatoval, že vládní opatření nefungují a přinášejí mnohem větší škody než otevření a navrácení nerizikové populace k normálnímu životu. Doporučil zacílení opatření na rizikové skupiny a udržení zdravotnictví.

Kubal podotkl, že toto říká už od podzimu. „A dochází na moje slova," poznamenal Okamura. Moderátor se zeptal, zda je potřeba rizikovou skupinu rozšířit kvůli mutacím, protože dle informací z JIP se na nich nacházejí mladší ročníky. Okamura namítl, že se nejedná tolik o věk, jako o komorbidity, tedy o lidi trpící cukrovkou, vysokým tlakem či obezitou.

Jako úspěšný příklad pro českou vládu dal Japonsko, kde údajně strategii vytvářejí odborníci, politici se nehádají, mluví jedním jazykem, jednou řečí a když něco řeknou, tak to prý platí. „Ne že každé tři dny platí něco jiného. A prostě to funguje. Jsou otevřené restaurace, maloobchody, dodržují se vzdálenosti, jsou tam třeba plexiskla u výdejen rychlého občerstvení," řekl s tím, že je čas skončit s experimenty.

Co se týče ochrany rizikové skupiny, Okamura mínil, že těmto lidem měla vláda zdarma poskytovat respirátory a předepsat jim zdarma vitamín D a další doplňky. I dezinfekce pro ně prý měla být zdarma. „Pro ty rizikové skupiny neudělala vláda vůbec nic, aby je nějakým způsobem preventivně ochránila. Dávno měli být zapojeni praktičtí lékaři, měli být motivováni zdravotními pojišťovnami. Oni ví, kteří pacienti jsou rizikoví, to jsou jasně definované skupiny," pokračoval. Praktičtí lékaři měli těmto lidem prý volat a zjišťovat jejich zdravotní stav. Kritizoval vládu i za to, že měla zpoždění v dodávkách léků.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poprask s registrací. Ministr nevěděl, teď hasí průšvih. V ODS řev, že je nikdo nebude volit

11:35 Poprask s registrací. Ministr nevěděl, teď hasí průšvih. V ODS řev, že je nikdo nebude volit

Evropská směrnice o audiovizuálních mediálních službách vzbuzuje značné rozpaky, zejména kvůli její …