"Máme dvě děti a nikdy nás nenapadlo, že ještě něco adoptujeme," zažertoval Schapiro, kterého při slavnostním přebírání adopčního potvrzení doprovázela manželka Tamar. Zdůraznil ale, že nápad adoptovat orly z pražské zoo nepochází od něj, ale od jeho spolupracovníků. Na finanční podporu orlího párečku se také budou skládat pracovníci velvyslanectví. "Nejde to z žádných státních nebo ambasádních fondů," poznamenal.
"Četli jsme o tom, že zoo má tento program a chtěli jsme podpořit její úsilí o záchranu zvířat," vysvětlil velvyslanec, proč se ambasáda USA zapojila do programu, který umožňuje veřejnosti finančně přispívat na konkrétní zvíře v zoo, za což se stane jeho adoptivním rodičem.
"Považujeme orla za perfektní symbol, protože orel bělohlavý byl po mnoho let na seznamu vážně ohrožených druhů a díky ochraně je už jen na seznamu ohrožených druhů. Je to symbol svobody, síly a krásy, a když lidé uvažují o Americe, často myslí na stejné vlastnosti," zdůvodnil, proč si Američané vybrali zvíře, které je od roku 1782 ve státním znaku Spojených států.
Původně Schapiro zvažoval, že by ambasáda "svým" orlům mohla vybrat i jména. Při přebírání adopčního certifikátu mu ale ošetřovatelé sdělili, že už jména mají. Samička, která je u orlů bělohlavých větší, silnější a agresivnější, se jmenuje Orka a sameček Bohoušek. "Tak budu aspoň nabádat pracovníky naší ambasády, kteří sem rádi chodí, aby si tady udělali zvláštní zastávku a pozdravili Orku a Bohuslava," poznamenal velvyslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jzd, čtk