Vláda posílá nový nouzový zákon do Parlamentu. Kadeřnictví vám nyní zavřou i bez nouzového stavu

15.02.2021 17:54

Vláda posílá do Parlamentu návrh pandemického zákona. Ten v podstatě znamená, že svobody a práva občanů mohou být omezovány i bez nouzového stavu. Po zákonu volala opozice i hejtmani. Pochvaloval si ho například i hlavní Pirát. Vláda dnes také řešila rozpočet a kompenzační bonusy.

Vláda posílá nový nouzový zákon do Parlamentu. Kadeřnictví vám nyní zavřou i bez nouzového stavu
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Anketa

Je vyhlášení nového nouzového stavu Babišovou vládou protiústavní?

26%
70%
hlasovalo: 17055 lidí

Vláda vyhověla hejtmanům a do Parlamentu posílá návrh pandemického zákona. Ten vládě umožní i bez nouzového stavu rozhodovat o uzavírání obchodů či například kadeřnictví. Ministerstvo zdravotnictví by mohlo vydávat opatření i pro hromadnou dopravu a velké akce. Po přijetí takového zákona volala i opozice.

„Naším hlavním cílem je, aby nebyl nouzový stav už vůbec potřeba, ale nahradil se co nejrychleji pandemickým zákonem, který zbytečně neomezuje práva a svobody lidí a umožňuje kontrolu vlády Sněmovnou. K tomu koneckonců vyzýváme vládu již dlouhodobě,“ řekl třeba šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Vláda se snaží protlačit i změnu ústavního zákona o bezpečnosti i krizového zákona. Ta by měla zavádět i možnost rozšířit stav nebezpečí na celostátní úroveň. Vláda jedná rovněž o zvýšení kompenzačního bonusu, který dostávají OSVČ kvůli restrikcím vlády proti šíření koronaviru, zvyšuje se z 500 korun denně na1 000 korun denně. Podpora bude prý cílit na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent.

Vláda by měla rozhodnout i o novele státního rozpočtu na letošní rok. Již schválený rozpočet totiž nepočítá s efekty vládního daňového balíčku, který mimo jiné zrušil superhrubou mzdu a snížil zdanění.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha

13:30 „Ta hanebná kampaň je trefná? Můžeme si za to sami? Jako Fico?“ Lipavský rozzuřil Bžocha

Hosty pořad první části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministr zahraničí Jan Lipavs…