Extremismus, mezi jehož projevy Putin řadí i letošní lidové povstání na Ukrajině, se dnes podle ruského prezidenta využívá jako nástroj geopolitiky a přerozdělování sfér vlivu. „Vidíme, k jak tragickým následkům to vede, jakými otřesy museli projít lidé v zemích, které byly vystaveny skrytému či přímému zahraničnímu vměšování," upozornil Putin.
Pro Rusko je takový vývoj lekcí a varováním, protože pro mnohonárodní zemi může mít šíření extremismu těžké, nezvratné následky, prohlásil prezident. Ruská společnost musí neustále odhalovat příčiny, které by mohly vést k národnostním, sociálním či náboženským konfliktům. Nástroje pro boj s extremismem jsou podle Putina tři: kultivace národnostních vztahů, práce s mládeží a zdokonalení přistěhovalecké politiky.
Extremismus není to samé, co odlišný názor
Boj s extremismem se ale podle ruského prezidenta nesmí stát bojem s osobami jiného smýšlení. „Zápas s extremismem nemá nic společného s bojem proti rozmanitosti názorů. Máme svobodnou, demokratickou zemi a její občané mají právo na vyslovení vlastního názoru, mají právo být v opozici," uvedl Putin.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: dkr, čtk