Na adresu českého prezidenta Miloše Zemana se snesla kritika za to, že důsledně popisuje válku na Ukrajině jako občanskou. A Šándor se jeho opatrnosti nijak zvlášť nediví.
„Záleží na tom, kdo si z čistě politických důvodů vybere jaké hodnocení a jak ho interpretuje. Ono se nedá říct, že politici vždy říkají informace, které dostávají od zpravodajské služby. Zpravodajské služby mají poradní hlas, ne určující. Tak je možné, že politici mohou něco vědět a říkat něco jiného,“ upozorňuje. Konkrétně Miloš Zeman prý v minulosti zpravodajcům vždy naslouchal, jen někdy jejich informace interpretoval trochu šířeji.
V ukrajinské krizi je ale třeba počítat i s tím, že probíhá propracovaná propagandistická válka. Za poněkud zvláštní např. označuje Šándor skutečnost, že ukrajinská vláda na jedné straně tvrdí, že zničila konvoj ruských vozidel, ale z této operace nepořídí jedinou fotku, aby ji ukázala světu. Stejně podivně podle někdejšího zpravodajce zní polské výkřiky o tom, že se ruský prezident Vladimir Putin nezastaví ani na Baltu. „Tak si myslím, že je to skutečně nebezpečná manipulace, která, s prominutím, blbne lidi,“ uzavírá Šándor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp