Zeman přijme Číňany. A nadávají mu, že nepolitoval mrtvého disidenta

18.07.2017 6:51 | Zprávy

Kritická slova se snesla na hlavu prezidenta Miloše Zemana z úst redaktorky Forum24.cz Johany Hovorkové. Vadí jí, že zatímco svět kondoluje vdově po Liou Siao-Poovi, naše hlava státu se schází s Číňany. A nebyla sama, kdo toto komentuje.

Zeman přijme Číňany. A nadávají mu, že nepolitoval mrtvého disidenta
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Jak uvedla začátkem svých slov, Pražský hrad k úmrtí čínského disidenta zarytě mlčel. „Jak víme, smrt někoho takového hradnímu osazenstvu nevadí, což ale není možné veřejně přiznat, a tak Jiří Ovčáček vymyslel takzvané pravidlo správné kondolence – hlava státu kondoluje pouze jiným hlavám států. Ač to neplní ani sám Zeman, jako odpověď to posloužilo,“ uvedla Hovorková. A dodala, že právě dnes přijíždí na Hrad čínská delegace, a tak muselo trvat mlčení. Protože jinak by se prý tamním obyvatelům před velmocí velmi špatně plazilo. 

Původní text ZDE.

„A když se plazíte málo, nedostanete peníze na volební kampaň, která se kvapem blíží a která navíc vzhledem k psychickému a fyzickému stavu prezidenta nevypadá dobře,“ řekla. 

„Je ostuda, kam Zeman českou zahraniční politiku posouvá, vláda by mu v tom měla bránit. Kondolence vdově po zemřelém disidentovi rozhodně nestačí,“ dodala Hovorková.

A své píše i server Echo24.cz. „Když minulý týden ve čtvrtek zemřel čínský disident a nositel Nobelovy ceny míru Liou Siao-po na rakovinu jater krátce poté, co byl podmínečně propuštěn z vězení, poslala většina českých vrcholných politiků jeho vdově kondolenci nebo alespoň na dálku ji vyjádřili. Jedním z mála, kdo tak neučinil, byl prezident Zeman,“ konstatuje v souvislosti s úmrtím disidenta a s přijetím čínské delegace server.

Původní text ZDE.

Delegaci Zeman přijme u příležitosti počátku China Investment Forum 2017. Vede ji samotný bývalý ministr propagandy Liu Yunshan. 

Postavu čínského disidenta pak popsala na svém blogu na serveru Aktuálně.cz ředitelka Ústavu Dálného východu Olga Lomová. „Liou Siao-po je označován za nejznámějšího čínského disidenta. Byl to nezávislý myslitel, literární kritik a komentátor aktuálního dění v Číně, jedna z nejvýraznějších postav své generace. Dospíval v dobách brutality a chaosu tzv. kulturní revoluce a jako jeden z prvních autorů žijících v Číně otevřeně označil kulturní revoluci za produkt totalitního systému postaveného na absolutní moci komunistické strany,“ uvedla mimo jiné.

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Jak budete hlasovat o vydání?

Dobrý den, zajímalo by mě, jak se jako vlivný člen strany postavíte k hlasování o vydání vašeho předsedy? Podle mě, kdyby na vydání nedošlo, tak tím popřete nejen to, co jste tvrdili v kampani, ale co mi obecně vadí víc, že jako politici vůbec máte nějakou imunitu, která se třeba ani nemusí vztahova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vážená ČT, jste zm*di.“ Pořad o vlastencích a dezinformacích. Daniel Landa vybuchl

22:20 „Vážená ČT, jste zm*di.“ Pořad o vlastencích a dezinformacích. Daniel Landa vybuchl

Nový pořad České televize Fenomén doby: Rozdělená společnost vzbudil bouřlivé reakce, a to zejména k…