Ivan Bednář: Prymulova „večerka“

07.10.2020 16:58

Zatímco se celá země upnula na to, jak dopadnou volby do krajských zastupitelstev a do třetiny Senátu, koronavirus udeřil s nečekanou silou. Místo pořádání rozmarné sobotní party běží hospody a bary o život.

Ivan Bednář: Prymulova „večerka“
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Roman Prymula

Nejméně 14 dní bude pro hospody, bary, diskotéky a jiné kluby platit večerka - zavírá se ve 22 hodin, takže žádné dlouhé vysedávání.

Restauratéři mluví o katastrofě. „Na otázku dopadu uzavření barů a hospod ve 22:00 lze odpovědět dvěma slovy. Likvidační opatření. V případě našich restaurací je propad tržeb přibližně 20 procent, v hospodách a barech je to ovšem 70 až 80 procent tržeb. Za této situace člověk musí zvážit, zda má smysl v gastronomii v této zemi vůbec podnikat,“ říká Michal Ripp, spolumajitel baru „Co kdyby“ v Havířově a dvou restaurací – „Ostravarny“ v Ostravě a „Potrefené Husy“ v Olomouci.

V Praze už proběhly první razie. Průběh jedné popisuje majitelka. „Včera dohrávali u nás v jazz blues klubu v hudebním sálu koncert. Po policejní hodině ve 22 hod, vztahující se na bary a kluby, kdy na 300 metrech bylo deset hostů, když do baru vtrhla policie. To, co předvedli, vyděsilo všechny.“

Policisté, podle líčení majitelky klubu, muzikanty i hosty hrubým způsobem legitimovali a vyhnali je z klubu. Přitom někteří z nich dopíjeli pivo, před sálem, nalité před 22 hod a ještě neměli zaplaceno.

„Není výjimečný stav, a chovat se jako za vlády totalitních komoušů či protektorátu je nepřijatelné,“ myslí si majitelka.

Po 30 letech nám demokracie pomalu protéká mezi prsty. Koronavirová pandemie slouží často jako zástěrka opatření, která s demokracií nemají nic společného. Jakoby přišla někomu náramně vhod.

„Celé mi to jen připomíná za dobu, kdy jsme se scházeli potajmu na antikomunistických mejdanech,“ končí smutně majitelka klubu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

16:40 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – díl 354. Karel Kryl – Titulkář

Každý zná Karla Kryla jako písničkáře, ale už méně jako básníka, natož autora drobnějších próz, psan…