Miroslav Macek: Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili…

28.06.2016 8:50 | Zprávy

Úterní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Ministři zahraničí Německa a Francie sepsali devítistránkový dokument nazvaný „Silná Evropa ve světě nejistot”, v němž podle agentury Reuters navrhli prohloubení spolupráce v oblasti bezpečnostní a migrační politiky a další ekonomické sblížení EU. Na dokumentu začali pracovat už před čtvrtečním britským referendem, které rozhodlo o odchodu země z evropského bloku.

Jak praví klasik: Nic starého nezapomněli, nic nového se nenaučili…

Jakub Horák á margo zmíněného dokumentu napsal:

Hned jsem klidnější, tohle je dokument století, skutečná vize a odpověď. Jen s velkým úsilím by se dalo dát dohromady větší množství nicneříkajícího balastu a textové výplně. Všechny ty prázdné fráze jsem vypsal:

Prochází těžkou zkouškou.
Odpovědí nemůže být ani volání, ani fáze pouhé reflexe.
Vyjít vstříc maximálnímu očekávání občanů.
Důležité je uznat.
Shodnout se na strategických prioritách.
Snažit se o jednotnou politiku.
Měly by mít možnost pružně učinit.
Zvážit zřízení.
Musí nalézt společnou odpověď.
Snažit se bojovat.
Musí se přestat chovat jako hnidopich.

Musíme zajistit, aby Evropskou unii neopustily další země, prohlásila německá kancléřka Merkelová.

Což takhle využít historicky vyzkoušený nástroj - anšlus?

Čtenář glos P. S. mi napsal:

Pro vystoupení z EU prý hlasovali především starší, chudší a méně vzdělaní Britové z menších měst (pominu teď rozdíly mezi Anglií, Skotskem, Irskem a Walesem). Dejme tomu. Ale co mi vadí je ten nevyřčený podtext. A sice že pro Brexit hlasovala ta „lúza“, zatímco ti „normální“ byli proti. V demokracii (a ta britská je přece symbolem) má každý hlas stejnou váhu. Lhostejno, zda je to hlas nějakého nezaměstnaného vagabunda z nejmenší vesničky v zapadlém koutu Velké Británie nebo bohatého bankéře z londýnské City. A proč ten důraz na věk ? Na rozdíl od ostatních kritérií si věk nikdo nemůže zvolit ani se o něj nějak přičinit. Je snad hlas 60ti letého člověka z vesnice méně důrazný než hlas mladíka, který s podporou rodičů vystudoval a získal dobré zaměstnání v Londýně ? Co takhle životní zkušenost toho „starého“ versus mladého ? Zrovna tak vzdělání. Je snad horší farmář z vesnice než např. absolvent univerzitního oboru, v praktickém životě nepoužitelného ? (A že jich je požehnaně). Nebo má být diskvalifikací, že někdo chce žít na vesnici či malém městě a ne v metropolích ? Co takhle „rozpitvat“ hlasy pro vystoupení z EU ještě detailněji ? Třeba by se zjistilo, že rybáři chtěli zůstat a myslivci chtěli Brexit. Anebo že většina transsexuálů byla pro setrvání a většina homosexuálů proti. Kdo ví ? Samozřejmě, jsou to paradoxní a nic neříkající údaje. Stejně jako ty o věku, vzdělání nebo bydlišti. Myslím si, že jako zpráva by úplně postačil fakt, že 51,9% Britů si zvolilo odchod z EU.

Komentátor Hospodářských novin Teodor Marjanovič: Bylo by však hloupé nad tím jen naříkat a rvát si vlasy hrůzou. Velká Británie musí teď také dostat pohlavek, a to od nás, co chceme v EU pokračovat.

Sancta simplicitas!

Pavel Šafr:

Referendum je otřesná hovadina. Pár Britů rozhodlo, že dřív nebo později budeme zase v Rusku.

Dodávám:

A což teprve volby, kde často rozhoduje pár tisíc hlasů (viz Rakousko)! Není nejvyšší čas takové procedury zrušit a nastolit osvícenou diktaturu moudrých Šafrů?

Z EU vystoupíme přímo do tlamy ruského medvěda. A lidé jako Klaus už se na to moc těší, varuje Džamila Stehlíková, bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny.

No comment…

Definice EU v bruselštině:

„Evropská unie je problematický experiment imperialistických entit motivovaný primárně postkoloniální frustrací a sekundárně tendencí ke kontinentální dominanci. Reciproční agrese se transformovala do pseudokooperativní expanze ekonomickopolitické a rafinovaně evokuje iluzi integračního procesu na principu subsidiarity.
Parlamentní demokracie je systematicky deformována do neomarxistické diktatury exekutivy totálně distancované od civilní normality Homo sapiens. Rigidní byrokratura rafinovaně formulovanými direktivami autisticky masturbuje až k orgasmu totální regulace.

Suicidální servilita kolaborujících pseudoelit minoritních regionů je explicitní manifestací kombinace subnormální inteligence a tendence participovat na supranacionální kumulaci netransparentních finančních operací dotačních programů. Manifestním symptomem je též ignorance historicky predikovatelné letální prognózy multinacionálních impérií.“

(opsáno z facebooku)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Vize

Dobrý den, zajímalo by mě, zda má vaše strana nějaké konkrétní návrhy třeba důchodové reformy nebo ekonomickou vizi, jak zlepšit naši životní úroveň? Zatím mi to přijde tak, že spíš jen kritizujete, ale s něčím vlastním nepřicházíte. Sice nemáte ve sněmovně zastoupení, ale pokud ho chcete mít, nemys...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Trump chce nejen Panamu, ale i Grónsko

10:17 Zbyněk Fiala: Trump chce nejen Panamu, ale i Grónsko

Připojení Kanady ke Spojeným státům jako 51. člen Unie, byl možná žertíček, ale úvahy o opětovném př…