Petice proti záměru vedení Ústeckého kraje odvolat ředitele galerií a muzeí

25.05.2017 21:04 | Zprávy

Odborná veřejnost je vážně znepokojena respektive šokována záměrem vedení Ústeckého kraje neodůvodněně odvolat pět ředitelů galerií a muzeí nacházejících se ve zprávě daného kraje.

Petice proti záměru vedení Ústeckého kraje odvolat ředitele galerií a muzeí
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Jsme toho názoru, že takto závažnému kroku by měla předcházet důkladná odborná rozprava a diskuse se zveřejněným výstupem.

Mezi odvolanými je mimo jiné i ředitelka Galerie B. Rejta Louny A. Štefančíková, která je v našich podmínkách naprosto ojedinělým příkladem celoživotního sebeobětování se ve službách veřejné instituce (zmiňme jenom opakovaně oceňovanou rekonstrukci budovy barokního pivovaru v architektonicky jedinečnou galerii /prof. E. Přikryl/, dále dlouhodobě cílevědomou výstavní, dokumentační, publikační a výstavní činnost GBR).

Veřejnost, natož odborná, má mít neoddiskutovatelné právo vyslovit se k dění ve veřejně-právních institucích, o to víc, že nekulturnost formy tohoto dění v nás vzbuzuje vážné obavy o budoucnost a další osud dotčených veřejně-právních institucí.

Petici můžete podepsat ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Můžete zaručit, že návrh na výpověď bez důvodu za žádnou cenu nepodpoříte?

Vždyť je vůči pracujícím lidem úplně asociální. A hlavně nemyslíte, že je třeba spíš řešit, proč když tvrdě pracujeme, tak většina z nás sotva vyjde s platem? Že máme tak nízkou životní úroveň, že vlastní bydlení je už luxus?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Falešní „hrdinové“, kteří nic nedokázali

15:19 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Falešní „hrdinové“, kteří nic nedokázali

Často sledujeme v médiích, jak někteří současní "hrdinové" nezřízeně pomlouvají Jiřího Paroubka. Ano…