Rath (ČSSD): Chceme zdravotnictví pro obyčejné lidi

11.03.2010 13:32 | Zprávy

České zdravotnictví patřilo před nástupem Julínka k nejlepším v Evropě.

Rath (ČSSD): Chceme zdravotnictví pro obyčejné lidi

České zdravotnictví patřilo před nástupem ministra zdravotnictví Julínka k nejlepším v Evropě. Pro pana Julínka se ale stalo prioritou něco jiného - prosadit privatizaci fakultních nemocnic a zdravotních pojišťoven. Vedlejším efektem této snahy bylo i zavedení poplatků u lékaře a v lékárnách. Tím Tomáš Julínek systém českého zdravotnictví rozložil a snížil jeho dostupnost pro většinu občanů s výjimkou těch nejbohatších.

Více čtěteParoubek (ČSSD). Nepřipustím placení u lékaře

Sociální demokracie vrátí české zdravotnictví tam, kam patří. Chceme, aby kvalita lékařské péče patřila k nejlepším v Evropě a na světě a víme, jak toho dosáhnout. Jaké jsou konkrétní kroky, které v tomto směru hodlá ČSSD podniknout?

Konec plýtvání

Zamezíme tomu, aby se na zdravotnickém systému přiživovaly soukromé společnosti a osoby s „dobrými" kontakty. Peníze ze zdravotnictví mizí i kvůli mnoha podezřelým privatizacím, jako je třeba privatizace tkáňové banky. Ta státu nepřináší žádný efekt, a naopak ho nutí do budoucna strkat veřejné peníze do soukromých kapes.

Dále čtěteÚstecký kraj chce spor o poplatky vést u Ústavního soudu

Zdravotnictví není byznys

ČSSD má za cíl dobudovat páteřní síť neziskových zdravotnických zařízení, kterou budou tvořit státní a krajské nemocnice a zdravotnická zařízení. Nepřijatelné je naopak nevýhodné rušení a privatizace zdravotnických zařízení, jako to ODS prováděla například za hejtmana Bendla ve Středočeském kraji. Tyto kroky ohrožovaly zdraví pacientů a stát na nich ekonomicky proděláva.

Lepší péče o pacienty

Pacienti si zaslouží tu nejlepší péči, a tu jim zaručí pouze kvalifikovaní lékaři a setry, kteří se nemusejí potýkat například s administrativou. ČSSD proto vytvoří 12 000 nových pracovních míst ve zdravotnictví a sociálních službách. Tito pracovníci převezmou od lékařů zbytečnou agendu a lékaři a zdravotní sestry tak budou mít na pacienta více času.

Díky tomu pomůžeme v době ekonomické krize najít mnoha kvalitním lidem, zejména ženám, práci. Jde o účinný a smysluplný způsob, jak snížit míru nezaměstnanosti a zároveň tím i ušetřit na vyplácení sociálních dávek a podpor.

David Rath
stínový ministr zdravotnictví
hejtman Středočeského kraje

Oranžová kniha ČSSD - Zdravotnictví 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: cssd.cz

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

22:33 Senátorka Kordová Marvanová: I justice říká, že to je formulováno špatně

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…