Energetické společnosti mají povinnost tuto drahou a zbytečnou elektřinu za nehorázné peníze vykoupit. Následně to pak jako odběratelé elektřiny zaplatíme všichni.
Problém je v tom, že sluneční elektrárny vyrábějí elektřinu hlavně tehdy, když svítí slunce a když elektřina není potřeba. A když elektřina potřeba je, a slunce nesvítí, musí se holt vyrobit někde jinde. Čili v záloze musí být takový výkon, který by tu fotovoltaiku dokázal nahradit. A hádejte, kde ten výkon je. Správně, v uhelných a jaderných elektrárnách. Ta krásná čistá energie tak dostává nehezkou šmouhu na kráse. Ekologisti ale nic z těchto argumentů neuznávají a dál si vedou svou - musíme stavět další a další takzvané čisté zdroje.
Měl bych návrh, který by věc mohl rychle a rázně vyřešit - všichni, kteří prosazují větší rozšíření slunečních (ale i větrných) elektráren, budou moci odebírat jen tuto čistou energii. Když tedy nebude slunce svítit (a vítr nebude foukat), nebudou oni vařit, topit, svítit, dokonce ani nebudou moci koukat do počítače. A platit budou za svou čistou energii její skutečnou cenu. To by byl v ekologistických řadách průvan.
Dále čtěte:
Ať žije zelená energie. Bude nás stát bilion, spočítal ČEZ
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS