Pepa Nos: Němci rozpoutali dvě světové války, možná rozpoutají i třetí. Merkelová je reinkarnací Hitlera. Spolu s Francouzi se k nám chovají jako za Protektorátu. A volby může vyhrát Okamura

29.09.2017 8:17 | Zprávy

ROZHOVOR „Před rokem 1989 jsme sice žili v totalitě, ale dnes v ní žijeme taky. Němci a Francouzi se k nám, Čechům, totiž chovají úplně stejně, jako za německého Protektorátu Böhmen und Mähren,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz bývalý disident, písničkář a učitel jógy Pepa Nos. „Koukají na nás skrze prsty, byli vždycky nafoukaní, byli vždycky nacionalisté! Já bych až skoro souhlasil s Petrem Cibulkou, protože jde skutečně o jakousi ´sovětizaci´ Evropské unie. Jde o to udělat z Evropy něco podobného někdejšímu Sovětskému svazu, kde všichni budeme mít omezenou suverenitu,“ zamýšlí se Nos nad tématem socialismus versus kapitalismus.

Pepa Nos: Němci rozpoutali dvě světové války, možná rozpoutají i třetí. Merkelová je reinkarnací Hitlera. Spolu s Francouzi se k nám chovají jako za Protektorátu. A volby může vyhrát Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pepa Nos

Jak se díváte s odstupem několika let na dobu socialismu? Někteří lidé totiž tvrdí, že před rokem 1989 bylo rozhodně líp. Zejména lidé nad padesát let upozorňují na to, že bují korupce, je prý téměř nemožné vymoci si právo. Stěžují si také na to, že se necítí bezpečně tak jako dřív. Mají pravdu?

Před rokem 1989 jsme žili v totalitě, s níž si každý člověk musel umět nějak poradit. Dnes v ní ale žijeme taky a musíme si opět umět poradit. Byl jsem ráno nakoupit v Kauflandu a tam bylo máslo za 56 korun. A to je ta totalita, o níž hovořím! Přesněji řečeno jde o diktát obchodních řetězců, protože ty jsou převážně v rukách Němců. Ale je vcelku logické, že lidi dnes srovnávají druhy totality – Němci a Francouzi se k nám, Čechům, totiž chovají úplně stejně, jako za německého Protektorátu Böhmen und Mähren. Koukají na nás skrze prsty; Francouzi jsou navíc nafoukaní, ale oni byli vždycky nacionalisté! Já bych až skoro souhlasil s Petrem Cibulkou, protože jde skutečně v těchto dnech o jakousi ´sovětizaci´ Evropské unie. Jde o to udělat z Evropy něco podobného někdejšímu Sovětskému svazu, kde všichni budeme mít omezenou suverenitu, ale spíš de facto žádnou suverenitu, v níž jednotlivé státy a národy už nebudou mít prakticky žádnou svobodu. Z tohoto úhlu pohledu je jasné, že každý člověk, který poznal na vlastní kůži obě totality, pak srovnává, co ve které bylo dobré a co zlé.

Já jsem před pár dny přijel z jižní Kréty a to bych za minulé totality nemohl, to je pravda. Na druhou stranu jsou Řecko a jeho ostrovy poslední možností, kam já mohu na dovolenou vlastně jet. Všude jinde se totiž cítím být ohrožený politikou EU, která nehledí na obyčejného člověka a která z nás dělá pěšáky, s nimiž si bruselští úředníci pohybují, jak chtějí – leckdy i chaoticky a iracionálně a hloupě. Tam ani nelze mluvit o nějakých záměrech. V EU je to totiž o chaosu par excellence. Mimochodem, v řecké mytologii se první Bůh jmenoval „Chaos“, teprve pak vznikli další bohové...

Je ale logické, že lidi vzpomínají na to dobré z minulé totality a zošklivují si to, co jim nyní život ztrpčuje. A toho je hodně. Problém je, že kupa té ošklivosti se stále zvětšuje. Lidi prostě nejsou spokojení, nejsou šťastní a chtějí změnu.

Myslíte si, že něco pozitivního přinesly volby v Německu, kdy sice vyhrála Křesťanskodemokratická unie (CDU) Angely Merkelové, ale přitom překvapivý úspěch oslavila i krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD), která se stala třetí nejsilnější partají? Probudila se snad v Němcích nějaká nová vůle, anebo to tam jde stále stejným směrem?

Problém Němců je v tom, že vyvolali dvě světové války a je bohužel možné, že vyvolají i tu třetí, poněvadž to mají v povaze. Takže tam nebezpečí je. Merkelová je svým způsobem reinkarnací Adolfa Hitlera... Ať se na to koukáte z jakéhokoliv úhlu pohledu, tak ona jako bývalá agentka Stasi, čili agentka zločinného režimu, je v čele státu. A to je prostě obdoba Adolfa Hitlera. Proto tam to nebezpečí rozpoutání další války hrozí. Je velkým otazníkem, jak se to v Evropě bude vyvíjet dál. Jsem si ale jistý, že kdyby došlo k tomu nejhoršímu, tak že by Amerika do konfliktu nešla. Tedy v té první linii, protože Amerika je taky v totálním průšvihu a stává se z ní pomalu Říše zla podobně jako byl kdysi říší zla Sovětský svaz...

Podle mnohých politiků jsme hodně závislí na německé ekonomice. Jak se vyrovnat s tvrzením, že jsme kolonií Západu, protože nám nepatří ani český průmysl, ani banky?

Každá závislost je špatná a tedy i ta v ekonomice. To, že jsme si zničili průmysl, je špatné, to, že se tady skupuje voda nějakými francouzskými obchodníky s vodou, je také špatné. Špatné je i to, že třeba na Václaváku mnoho domů už nevlastní Češi. To ale znamená, že pomalu, ovšem jistě, začnou skupovat i nás jako osoby. Proto musí přijít změna, aby k tomu nedošlo!

Mnozí lidé poukazují na to, že po roce 1989 postupně zanikla celá řada do té doby prosperujících podniků, dovážíme zboží, které jsme si dříve uměli vyrobit nebo vypěstovat sami. Lze to nějak zvrátit?

Je nutné se vrátit do období, které panovalo na přelomu obou režimů, když končil komunistický a začínal nový režim. Jde o to, že ten bolševický režim začal pomalu pouštět soukromé podnikání, bylo tam už poměrně dost privátních ekonomických aktivit, které umožňoval. A tam bych viděl řešení... V tom přelomu se mělo striktně stanovit, za jakých podmínek se bude prodávat do zahraničních rukou... Kdyby se začala striktně rozlišovat pažravost nadnárodních koncernů, kde neuznávají existenci člověka jako takového a uznávají jen svoje kapsy a svou existenci a jsou opojeni pouze svou mocí, tak by ta cesta nebyla tak černá. Teď to vede jen k novému zotročování obyvatel Evropy. Musíme si ale říct, že takhle to dál nejde! Naprostým koncem by bylo, kdybychom umožnili ekonomickou islamizaci země. To by byl už konec všeho. Proto musejí přijít reformy, které by nás dovedly zpátky k onomu přelomu, který byl mezi ustupujícím socialismem a divokým kapitalismem a jenž by nastavil stavidla pažravosti mezi jednotlivými lidmi v ČR. Teď totiž existují miliardáři na jedné straně a na druhé lidé, kteří někdy nemají ani na chleba.

Jaká byla podle vás skutečná ekonomická a sociální situace v 80. letech? Prosperoval stát za socialismu nebo dnes?

Komunismus začal prosperovat poté, co se dostal Gorbačov k moci, což započalo v roce 1985. Totalita už nebyla tak hrozivá, byli jsme na tom lépe i po stránce svobody. Už ale bylo pozdě na nějaké dovedení k reálnému konci, neboť vlastně komunistický režim umožnil a způsobil svůj vlastní pád. To ale neznamená, že co se začalo dobře uplatňovat v praxi, tak by se mělo úplně opustit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Miroslava Němcová byl položen dotaz

ODS

Dobrý den, vždy jsem ODS považovala za pragmatickou stranu. Bohužel v poslední době mám čím dál víc pocit, že se stáváte populistickou stranou. Viz třeba slib Fialy o tom, jak budeme mít za 5 let platy jako v Německu nebo to jeho video s Nuttelou. Můj dotaz zní. Opravdu chcete dělat takovou populist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

4:46 Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

Současný extrémistický liberálně progresivistický střed, který v podobě vládní koalice pod taktovkou…