Po masakru v Paříži přišel Okamura s vážnou výzvou vládě. Nyní odhalil své další kroky

11.01.2015 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Někteří politici jsou potentočkovaní, když se má bojovat proti radikálnímu islámu, říká pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura. Dala mu za pravdu BIS, ale někteří srabi prý nesnesou pomyšlení, že mu dá za pravdu tajná služba i policie. Zavírá dveře před imigranty a připomíná konkrétní prorodinné návrhy, jak i populační křivku v zemi řešit jinak než takto. V rozhovoru se mimo jiné vrací k tomu, jak dopadla trestní oznámení na jeho osobu v několika kauzách, kdy byl osočen z rasismu, a jak se legislativně připravit na možnost vystrnadění problémových přistěhovalců.

Po masakru v Paříži přišel Okamura s vážnou výzvou vládě. Nyní odhalil své další kroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

Když jste nám kdysi odpovídal v půlnočním rozhovoru, hovořil jste, že většinou se dostanete domů k jedenácté hodině večerní, v sobotu o půlnoci si vychutnáte thajskou masáž, něco uvaříte a zkouknete japonské zprávy. Změnilo se v tomto směru něco za poslední dva tři roky? Přenášíte si do víkendu politická témata? Jak vypadá dnes vaše půlnoc?

Upřímně musím říct, že se to skutečně změnilo. Japonské zprávy jsem už neviděl asi rok a půl. Vůbec už televizi nezapomínám, nedostanu se k tomu. Přicházím domů skutečně kolem té jedenácté hodiny. Navíc od vstupu do politiky se věnuji jiným tématům, české politice, tudíž na japonské ´odbočení´ není čas vůbec. Je to problém, potřeboval bych získat čas nasávat i více informace ze světa – dříve jsem míval zapnuté například CNN či BBC. I proto, abych si porovnával zprávy ze světa.

Pracuji tedy i o víkendové půlnoci, jen se změnil obsah - pracuji na zákonech a podobně. Někdy bývám v regionech, protože jezdím po akcích a besedách, což je politika našeho hnutí – být v kontaktu s lidmi, nasávat jejich problémy, zpětnou vazbu. Někdy je to pět šest akcí za den až do večera, mírně převažuje Morava, jelikož jsem napůl Moravák. Teď v noci u počítače čtu na počítači články, načítám si ze zahraničních médií, co kdo k čemu říká. Co je změnou zásadní - zcela jsem přestal sledovat zprávy České televize.

Zřejmě zejména v souvislosti s narážkami na její tendenční zpravodajství, jak nyní často zaznívá…

V podstatě na televizní zprávy vlastně nekoukám vůbec. Poté, co jsem poznal sám na sobě od vstupu do politiky, mám přímé srovnání, že Česká televize neuvěřitelně lže a překrucuje. Tato veřejnoprávní televize, která je placená z peněz koncesionářů, vůbec není vyvážená. Hnutí Úsvit získalo ve volbách téměř 7 procent – abychom mohli informovat svých 350 tisíc voličů, měli bychom mít tedy v pořadech alespoň podobný prostor v procentuálním poměru s jinými stranami, které jsou v parlamentu. Veřejnoprávní média, Česká televize i Český rozhlas, jsou řízeny politickými radami, jmenovanými vládní většinou, a ještě jsou tam k tomu radní z dřívějška. Úsvit nemá ani jednoho radního v rozhlase ani televizi. Jsou tam evidentně takové lobbistické tlaky, že finálově Úsvit není zván. A pokud je, tak je to o překrucování, schválně se mě moderátoři ptají tak, aby to bylo do negace. Skákají neustále do řeči – v životě jsem neviděl, aby si v Interview24 dovolili skákat do řeči třeba pánům Babišovi nebo Schwarzenbergovi. K nim se chovají servilně. Ale Okamura a Úsvit? Aby náhodou se nemohli vyjádřit a něco vysvětlit. Kdy byl Úsvit naposledy pozván do Hyde Parku? Za celý rok, co jsme v parlamentu, jsme byli pouze jednou jedinkrát pozváni do Otázek Václava Moravce. Ostatní politické strany se v pořadu objevují v řádu desítek pozvání. Přitom zdůrazňuji, že my nejsme nejmenší parlamentní stranou, tou je podle počtu hlasů KDU-ČSL! Srovnejme si ovšem mediální prostor….

Osobně nyní mám úsměvný pocit, že není tak snadné vám přerušit hovor a položit další otázku. Citován jste asi často, ale možná mnohdy ne v takové nekritické podobě, jak byste očekával…

Nakonec se ukazuje, že všechna témata, za která jsem byl popliváván a za která jsem byl v loňském roce zesměšňován a dehonestován, jsou na místě a pravdivá. Bylo příznačné, když mi onehdy říkala redaktorka jednoho celostátního rozhlasu, soukromé stanice: ´Pane Okamuro, tak jste tu potřetí od vstupu do parlamentu. Šlo o tato témata – poprvé to byl plakát s ovečkami, podruhé romský tábor v Letech a do třetice jsou to nyní imigranti. Bylo to několik hodin předtím, než vypukl útok v Paříži.

Všechna média, nejen veřejnoprávními, jsou tento týden zavalena detaily k teroristickému masakru muslimů v redakci v Paříži a obecně gradující tématikou islámu a imigrace v Evropě a České republice. Pokud chcete, vraťte se i k těm tématům, která jste zmínil jako příklad toho, kdy jste dostal za pravdu.

Když to zrekapituluji, tak u volebního plakátu s ovečkami na mě padlo trestní oznámení. Pod vlivem některých zmanipulovaných médií mnozí lidé dostali pocit, že Okamura je rasistou a xenofobem, což není pravda, protože jsem nikdy nic rasistického neřekl. Xenofobie znamená strach z neznámého, což tím pádem také není pravda, protože vím, co je radikální islám, takže mám strach z něčeho hodně známého z mého pohledu a snažím se proti tomu bojovat. Obvodní státní zastupitelství na Praze 1 ale věc s ovečkami zamítlo s tím, že plakát je demokratický – byl použit v demokratickém Švýcarsku, není rasistický ani protiprávní. Po odvolání podavatele trestního oznámení k vyšší instanci i Městské státní zastupitelství na podzim jej definitivně zamítlo s tím, že se stejnému podnětu už nebude vůbec věnovat. Je to to samé, jako kdyby někdo argumentoval, že televizní pořad ´Černé ovce´ je rasistický nebo že když jdou revizoři po černých pasažérech, tak hledají lidi takové barvy pleti. To je samozřejmě úplný nesmysl.

Druhá věc byl tábor v Letech, kde na mou osobu padlo asi deset trestních oznámení vloni na podzim, od různých romských a multikulturní organizaci. Opět stejné scénáře – zmanipulovaná média se snažila lživě pomluvit a zesměšnit Okamuru i Úsvit. Zajímavé je, že když je pak výsledek, tak ho ve stejném rozsahu téměř žádná média nezveřejnila. V případě Letů policie trestní oznámení rovněž zamítla - policejní znalci vyhodnotili, že jsem měl pravdu, protože jsem vycházel z historických faktů. Ukázalo se tedy, že jsem měl pravdu a tábor v Letech nebyl koncentračním táborem. Byl jsem špiněn kvůli pravdě. Nejhorší je, že média i multikulturní organizace věděla, že jsem měl pravdu – stejný výrok totiž pronesl v minulosti poslanec Ransdorf, také na něj bylo podáno trestní oznámení a je to všeobecně známá věc. A to už je asi šest let zpátky. Mluvil jsem o něčem, co již bylo prověřeno, o čem hovořili odborníci a co bylo publikováno v knize Akademie věd. Historici, šéf archivů ministerstva vnitra mluví v podobné duchu a podobně, a člověk je záměrně počastován, protože má nepohodlné názory na něco, co existuje: Bojuji proti islámu a nepřizpůsobivým v České republice – všichni víme, že je to pravda a neustále se schválně i politici ostatních stran, kteří jsou potentočkovaní a jsou to srabi - neříkám, že všichni. Vědí, že mám pravdu, ale nemají mě rádi, tak zalžou sami sobě a plivnou špinavou slinu, místo abychom se spojili na legislativních řešeních.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věřím, že paní Drábová se má výborně.“ Realita obyčejných lidí je úplně jiná, říká ekonom Hrnčíř

20:25 „Věřím, že paní Drábová se má výborně.“ Realita obyčejných lidí je úplně jiná, říká ekonom Hrnčíř

„Věřím, že paní Drábová se má výborně, ale vztahovat to na celou republiku je drzost,“ říká ekonom a…