V Pařížské teď asi klesnou tržby, smál se Radek John. Pak prozradil, co mu potají šeptali o Nagyové

22.02.2014 4:44 | Zprávy

ROZHOVOR Je to peklo, když se lidi takhle prodávají, říká někdejší ministr vnitra Radek John v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, když se zamýšlí nad novými skutečnostmi v kauze femme fatale Jany Nagyové, dnes Nečasové. Kromě komentáře k jejím šperkům, peklu a šlapání po hlavě také čtěte, proč Véčkař zmiňuje podobnost bývalé ředitelky premiérová kabinetu s Grossem a Sobotkou a čemu by už měli úředníci věřit.

V Pařížské teď asi klesnou tržby, smál se Radek John. Pak prozradil, co mu potají šeptali o Nagyové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

V červenci loňského roku jste byl v televizi přesvědčen, že kauza „Nagyová- Nečasová“ nebude nikdy vyšetřena. Vidíte to dnes stejně?

Já jsem se tak vyjadřoval, protože jsem se obával, že policie, které jsme rozvázali ruce, bude zatlačena do kouta. Dokud byla vláda ODS a TOP09, tak jsem přesvědčen, že by byla policie i státní zástupci zatlačeni do kouta a že by se nevyšetřilo. Teď je naděje, že ta věc se vyšetří. Skutečnosti, které se objevují, jsou příšerné. Zejména fakt, že tajná služba pracuje pro kmotry a spojkou je kabinet premiéra. Stejně fungovala policie, kde to, co se bude vyšetřovat, ty informace dostávalo vedení ODS, aby mohlo varovat ty, kteří by případně měli být vyšetřováni. To se teď u policie podařilo odstranit. Tím, že zatím nejsou tlaky na orgány činné v trestním řízení a poté, co padla vlády ODS a TOP 09, tak naděje na vyšetření se zvyšuje.

Média dnes opět propírala luxus paní Nagyové-Nečasové, v jejímž trezoru se našly perly, prsteny, kabelky a další šperky v hodnotě zhruba za deset milionů. Uvádí se, že šlo o dárky, které možná od lobbisty Ivo Rittiga zřejmě dostávala jako protihodnotu za sjednání schůzek s expremiérem Nečasem, svým milencem. Co vás napadá při čtení těchto – pro někoho možná bulvárních - perliček?

Úsměvné mi to nepřipadá… Tomuhle jsme se smávali, když Gogol napsal Revizora a říkali jsme: Ano, v carském Rusku, aby se někdo dostal k revizorovi, musel dávat úplatek. Ale to, že se to děje dodnes, to je naprosto šokující. Ale nejvíc šokující je, že ti lidé ony úplatky dávali! Co je to za lidi, kteří byli ochotní kupovat kabelky a šperky za takové schůzky, a byli vůbec ochotni přistoupit na mechanismus platby za setkání s premiérem? Takže vina je nejen na straně toho, kdo tu platbu zavedl, ale i těch, kteří ji podporovali tím, že nosili drahé dárečky. Tam bude zajímavé vidět, jak obchody v pražské Pařížské budou mít teď zřejmě velký pokles tržeb (směje se), protože velká část zisků zřejmě byla z úplatků, které směřovaly na předsednictvo vlády.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pažraví důchodci? Nechutné oblbování lidí vládou, zuří Paroubek. Miliardy na zbrojení zkrátka někde chybí

10:28 Pažraví důchodci? Nechutné oblbování lidí vládou, zuří Paroubek. Miliardy na zbrojení zkrátka někde chybí

„Vláda se snaží vytvářet dojem, že důchodci jsou takoví pažraví, že vlastně škodí státnímu rozpočtu,…