Vozíčkáři začali v Berouně s mapováním bariér

04.04.2013 19:45 | Zprávy

Mapování bezbariérovosti města začalo dnes v Berouně. Na projekt Beroun – město bez bariér, jehož cílem je zpracovat interaktivní mapu bezbariérových objektů a současně vytvořit přehled nedostatků či problematických míst, přispělo město Beroun částkou 65 000 korun.

Vozíčkáři začali v Berouně s mapováním bariér
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun

 

První mapování, které vždy provádí vozíčkář se svým asistentem, odstartovalo ve čtvrtek 4. dubna na Wagnerově náměstí. Právě z tamní autobusové zastávky je totiž pro vozíčkáře nejlépe dostupné pracoviště, kde sídlí Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Beroun a Úřadu práce Beroun. „Je to místo, kam postižení jezdí nejčastěji,“ vysvětlila Alena Pecková, ředitelka Klubíčka Beroun, o.p.s. Od odborníků na mapování přístupnosti Marie Málkové a Jana Tomandla z Pražské organizace vozíčkářů, se kterou Klubíčko na tomto projektu spolupracuje, získali pracovníci zapojení do projektu řadu praktických rad a speciálně vytvořené dotazníky. Mohli si vyzkoušet  práci s moderní měřící technikou. „Jde o dálkoměr, ve kterém je zabudován i sklonoměr, který určí, zda je sklon cesty v normě či nikoliv. Dotazník je vytvořen speciálně pro každou monitorovací oblast, například parkoviště, vstup, výtah a podobně,“ vysvětlil Tomandl.
 
Podle Peckové bude mapování bezbariérovosti v Berouně pokračovat i v následujících měsících. Díky tomuto projektu navíc najdou práci dva lidé s těžkým tělesným postižením a dvě osoby, které dlouhodobě pečují o rodinného příslušníka se zdravotním postižením. Navštěvovat budou postupně všechny berounské úřady a instituce.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mesto-beroun.cz

Ing. Zbyněk Linhart byl položen dotaz

Zálohy pet láhví

Proč zavádět něco, když podle mě systém třídění odpadů u nás funguje dobře? A je to tak, že pet lahve budu muset vracet nesešlapané, což dělám, když je třídím? Protože jestli ano, tak netuším, kde je mám v malém bytě skladovat a běhat s každou petkou do obchodu je nesmysl. A to bude vykupovat každý ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prostějov: Úsilí města se vyplatilo – varianta tunelu pro vysokorychlostní trať se vrací do hry

19:39 Prostějov: Úsilí města se vyplatilo – varianta tunelu pro vysokorychlostní trať se vrací do hry

Ministerstvo dopravy po jednání se zástupci města Přerova potvrdilo, že se bude opět zabývat variant…