Pražská organizace vozíčkářů bude využívat CAD nástroje pro pokrytí velké části svého portfolia služeb souvisejících s problematikou přístupnosti objektů a veřejného prostoru. Mezi tyto služby patří například mapování bariérovosti, poradenství, práce v odborných komisích, včetně komise při MHMP řešící odstraňování bariér, práce v rámci pracovních skupin zaměřené na problematiku architektonických bariér na národní úrovni, koncepční práce včetně činnosti související s vývojem legislativy, vzdělávací, osvětové i publikační činnosti a pořádání odborně zaměřených workshopů, seminářů a konferencí.
Nástroje Autodesk nahradí manuální procesy, které organizace do dnešní doby pro návrhy používala. Software Autodesk Building Design Suite pomůže organizaci zefektivnit svou činnost a účinněji ovlivňovat podobu veřejného prostoru směrem k pochopení potřeb lidí se zdravotním postižením.
Mezi klienty organizace patří především lidé s pohybovým postižením, ale také neziskové organizace, veřejná správa České republiky a další instituce. Během 22 let své existence začala organizace nabízet celý komplex na sebe navazujících služeb, prostřednictvím kterých se snaží obsáhnout potřeby lidí na vozíku a kvalitně a bez prodlev pomoci s řešením konkrétních problémů, podpořit integraci do společnosti a vyrovnávat jejich příležitosti. Ze sady aplikací bude využívat z počátku zejména produkty AutoCAD a Autodesk Revit Architecture.
„Je pro nás velmi důležité vytvořit návrhy úprav s přesnými detaily ušitými na míru pro každého klienta. Díky tomuto daru máme nyní k dispozici nástroje, které nám umožňují jim efektivně, snadno a profesionálně pomáhat,“ říká Marie Málková, koordinátorka projektu Přes bariéry v POV. „V minulosti vznikalo mnoho chyb v řešení přístupnosti souvisejících s nepochopením návrhu, projektu a důležitosti přesného řešení úprav. Přesná dokumentace poslouží jako zdroj dat při komunikaci nejen s klientem, ale též s institucemi schvalujícími příspěvky, s prováděcí stavební firmou, externími dodavateli, techniky a dalšími. Všechny zainteresované strany tak ušetří čas a náklady.“
O Pražské organizaci vozíčkářů
Pražská organizace vozíčkářů (POV) je sdružením lidí s velmi těžkým tělesným postižením, zejména vozíčkářů, jejich rodinných příslušníků a přátel. POV vznikla v roce 1991 jako občanské sdružení, jehož cílem bylo poskytovat služby lidem na vozíku, pomoci jim zařadit se aktivně do společnosti a přispět k tomu, aby jejich šance byly vyrovnané s podmínkami lidí bez postižení. Svých cílů se POV snaží dosáhnout skrze širokou škálu činností, které jsou v zásadě trojího druhu: cílem koncepční práce je zlepšit legislativní podmínky či veřejnou informovanost a přispět tak k odstranění bariér v architektuře, dopravě nebo zaměstnání, poradenství slouží k poskytnutí pomoci lidem v obtížné situaci a rozmanité služby zajišťované POV představují řešení konkrétních nesnází souvisejících se životem s postižením. Pro více informací navštivte prosím: www.pov.cz nebo stránky projektu „Přes bariéry“: www.presbariery.cz.
O společnosti Autodesk
Autodesk pomáhá lidem podporovat svou představivost, navrhovat a vytvářet lepší svět. Každý od profesionálních designérů, přes konstruktéry a architekty až po digitální umělce, studenty a nadšence používá software Autodesk k posílení své kreativity a řešení důležitých výzev. Pro více informací navštivte prosím: autodesk.cz.
Autodesk, logo spol. AutoCAD a Autodesk Revit Architecture jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., a/nebo poboček firmy ve Spojených státech a/nebo v dalších zemích. Academy Award je registrovaná ochranná známka Akademie filmových umění a věd. Všechny ostatní názvy značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům. Společnost Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění pozměnit nabídku, specifikace a ceny svých produktů a služeb a nezodpovídá za typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva