Jeseník: V participativním rozpočtu se sešlo 39 návrhů

05.07.2021 15:13

V květnu byl vyhlášen další ročník jesenického participativního rozpočtu s názvem Tvoříme Jeseník. Poslat své návrhy na využití celkem jednoho milionu korun, a přitom oživit město, mohli občané do 30. června. Celkem zaslali třicet devět návrhů, které budou v průběhu prázdnin posuzovány z hlediska proveditelnosti.

Jeseník: V participativním rozpočtu se sešlo 39 návrhů
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.

O projektech, které se nakonec budou realizovat, rozhodnou občané města v říjnovém hlasování. Předtím však pracovníci jednotlivých odborů a oddělení Městského úřadu Jeseník posoudí jejich proveditelnost. Všechny předložené návrhy, které splní pravidla participativního rozpočtu, postoupí do veřejného hlasování. Návrhy s nejvyšším počtem hlasů, tvořícím v součtu jeden milion korun, pak budou realizovány.

„Opět jsem překvapen, kolik skvělých nápadů se letos sešlo. Některé nápady k posuzování ale nepostoupí, protože již nyní víme, že nesplnily některou z podmínek pravidel participativního rozpočtu,“ uvedl Tomáš Vlazlo, první místostarosta města Jeseníku.

Pilotní ročník participativního rozpočtu se uskutečnil v roce 2019 a mezi občany měl velký úspěch. Přihlášeno bylo více než padesát projektů, z nichž dvacet pět postoupilo do veřejného hlasování. Vítězem se stal nápad na pořízení laviček do letního divadla ve Smetanových sadech. Na druhém místě skončil projekt na okrášlení a oživení parku na náměstí Svobody. Třetí příčka patřila myšlence na zvelebení okolí okrasného rybníku, která řešila opravu břehu, úpravu pěšiny a pořízení laviček u tohoto oblíbeného odpočinkového místa.

Z celkového milionového rozpočtu bude opět vyčleněna menší částka na projekty na místní základní škole.

Více ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Výkupné

Kolik by se mělo platit za jednoho nepřijatého migranta a komu? Kdo bude rozhodovat a kontrolovat komu a na co byly peníze přiděleny? A není tak trochu jak obchodovat s býlím masem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Máme ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

22:28 Pardubice: Máme ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

Na začátku týdne byly oznámeny výsledky Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém pro…