Luhačovice: Naše obec, naše radost

01.09.2020 7:35

Mošty z Hostětína, farmářské sýry, bylinky, piva z místního pivovaru, kváskový chléb, ale také cimbálové muziky, taneční soubory nebo pravý gajdoš. Kulturní a gastronomické perly destinace Zlínsko a Luhačovicko se představí v Luhačovicích.

Luhačovice: Naše obec, naše radost
Foto: wikipedia
Popisek: Luhačovice

V neděli 13. září od 10 do 17 hodin v Luhačovicích najdete stánky s ochutnávkou lokálních dobrot – mošty, marmelády, tradiční brambůrky, kozí sýry a farmářské produkty, piva z lokálního pivovaru, bělokarpatské bylinky nebo kváskové pečivo.

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17510 lidí

„Pro děti tu budou tvořivé dílničky z Ateliéru Radost nebo Muzea Bojkovska, bude tu stánek Filmového uzlu nebo fotokoutek s klobouky,“ zve rodiny s dětmi Jana Pastyříková za destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko, která se ve spolupráci se svými členy podílí na organizaci akce.

Představí se hudební tělesa: Provodovská šestka, valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Juráš, Trnovjanka, nefalšovaný gajdoš Petr Sovják nebo národopisný soubor Klobučan z Valašských Klobouk i countrybeatová kapela Fénix z Uherského Brodu.

“Jsme rádi, že první ročník Naše obec, naše radost se odehraje v srdci Luhačovic. Společná snaha obcí a mikroregionů obohatit kulturní dění ve Zlínském kraji bude také slavnostním zakončením tradiční luhačovické akce Festival písní a tance. Vnímáme, že během akce budou určitá hygienická omezení, ale zároveň se snažíme podržet kulturu v našem kraji,” optimisticky dodává starosta Luhačovic Marian Ležák.

Partnery akce jsou Zlínský kraj, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Lázně Luhačovice, a. s. a město Luhačovice. Vstupné na akci je zdarma, celý program najdete na webu Zlínsko a Luhačovicko.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

20:27 Litoměřice: Obnova veřejného osvětlení přinese výraznou úsporu

Úsporu elektrické energie až o 90 % přinese městu Litoměřice projekt „Obnova soustavy veřejného osvě…