Mapa přístupnosti vznikla ve spolupráci Komise Rady hl. m. Prahy pro Prahu bezbariérovou a otevřenou, Pražské organizace vozíčkářů a Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.
Díky tomuto projektu lze semaforovým způsobem objekty rozdělit na budovy či lokalitu přístupnou, částečně přístupnou a nepřístupnou, to vše dle barevných ikon červená, oranžová, zelená. Každý zmapovaný objekt je také doplněn 11 piktogramy, které značí obtížní sklon, povrch, schody, úzké dveře atd., takže uživatel hned uvidí, jaké úskalí ho kde může potkat. Dále je mapa vybavena podrobnými informacemi o vstupu, interiéru, WC, výtahu, parkování, kontakty a fotogalerií.
„Jsem rád, že se tento skvělý projekt, který ulehčuje osobám s omezenou pohyblivostí či maminkám s kočárky pohyb po Praze, rozvíjí takovým tempem. Zatím ale není důvod k jásání, ten bude teprve tehdy, až se bude moci každý po městě pohybovat svobodně a bez omezení. Čeká nás ještě spousta práce,“ řekl náměstek pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.
Městské části mohou již třetím rokem od magistrátu Prahy čerpat dotace ve výši až sto tisíc korun ročně na mapování objektů či lokalit na svém území.
V rámci 14. ročníku udílení cen MOSTY, kterou pořádá Národní rada osob se zdravotním postižením, Praha získala prestižní ocenění za Mapu přístupnosti. Tento projekt získal také nominaci v soutěži Zlatý erb, jejímž cílem je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy. V současné době se připravuje anglická mutace stránek.
K výročí vzniklo také informační video, které uveřejníme na www.praha.eu
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV