„V červnu jsme vyzvali vlastníky nemovitostí, aby nás informovali, pokud nevyužívají své objekty a chtějí být zahrnuti do databáze. Z údajů jsme pak sestavili pro každou nemovitost kartu, v níž jsou vyčerpávající informace. Zájemce tímto získá na jednom místě přehled, kde opuštěný dům stojí, kdo je jeho majitelem, k čemu může sloužit, nebo i jaká rizika stavba skýtá,“ uvedla Kamila Lesáková z odboru koncepce a strategického rozvoje přerovského magistrátu.
V soupisu zájemci najdou nevyužívané sklady, dílny, výrobní haly i administrativní budovy – a to napříč celým městem. Tak ucelenou databázi, která je navíc stále otevřená, Přerov nikdy neměl. „Překvapilo mě například to, že se nevyužívané objekty nacházejí i v areálech podniků Meopta či Kazeto,“ doplnila Kamila Lesáková. V seznamu najdou zájemci třeba i prodej lokality Výstaviště, Škodovy ulice, hledá se stále majitel pro budovu Montáží v ulici Brabansko, nabízena je administrativní budova Přerovských strojíren v Kojetínské ulice, k mání je i Poštovní budova či Hospodářská správa Českých drah v Husově ulici.
Soupis se stane součástí národní databáze
„Od databáze brownfieldů si slibujeme usnadnění přístupu k nevyužitým budovám a areálům a jejich postupné oživování. Rádi bychom, aby se již dříve zastavěné území opět využívalo a nemuselo se stavět na zelené louce,“ konstatoval radní města Jan Horký. Jak dále řekl, přerovský soupis se nestane jen součástí krajské databáze brownfieldů, ale i národní databáze u agentury CzechInvest, která ji momentálně zpracovává.
Zájemci si mohou karty nevyužívaných nemovitostí prohlédnout ZDE v sekci Podnikatel - Brownfieldy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV