Výstava představuje nejvýznamnější architektonické počiny v osmi zemích s bohatou vinařskou historií: Česku, Slovensku, Polsku, Rakousku, Německu, Maďarsku, Slovinsku a Itálii. Vybraná vinařství těchto zemí jsou jedinečná jak svou vinařskou produkcí, tak architektonickým ztvárněním výrobních provozoven.
Výstavní projekt reaguje na nové trendy v tomto odvětví, díky nimž se stávají vinařství atraktivním zážitkem pro každého návštěvníka a napomáhají rozvoji daných regionů.
Za projektem stojí Galerie Jaroslava Fragnera v Praze. Její ředitel Dan Merta na vernisáži ve Znojmě zdůraznil, že postavit atraktivní vinařství dnes patří k prestižním zakázkám světových architektů a studií. Architektura vinařství je tak prezentována jako kulturní i společenský fenomén, jako spojnice tradičního řemesla a současných technologií i progresivního designu.
Výstava je navíc obohacena o ukázky prací znojemského architektonického studia ORA. Tvoří ho trojice mladých, talentovaných lidí Barbora Zmeková, Jan Hora a Jan Veisser, kteří si svůj hlavní směr dali i do zkratky názvu Originální Regionální Architektura. Za své práce již sklidili několik uznání a teď chystají cyklus přednášek, ve kterém chtějí architekturu přiblížit veřejnosti. Vlastně s tou myšlenkou začali již na výstavě Architektura a víno ve střední Evropě v Domě umění.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV