„Problémy s migrací jsou dlouhodobé a netýkají se každého evropského státu zvlášť, ale Evropské unie jako celku, proto se náš výbor tímto tématem zabýval již v minulosti, dávno před pařížskými útoky. Podvýbor se bude aktivně podílet na tvorbě strategie v oblasti imigrace, kterou připravuje Ministerstvo vnitra.“
Došlo také k několika diskusím s premiérem Sobotkou, který se zasedání výboru pravidelně účastní v rámci prezentace svého mandátu před jednáním Evropské rady. Výhodou podvýboru je podle Benešíka především to, že se jeho členy mohou stát i poslanci z jiných výborů. Zapojí se tedy odborníci napříč oblastmi, které jsou s migrací těsně spjaty (například oblast rozvojové pomoci, vnitřní bezpečnosti nebo sociální). Důležité je také to, že vznik a provoz podvýboru nijak finančně nezatíží rozpočet Poslanecké sněmovny: „Panuje všeobecná shoda na tom, že předsedou podvýboru by měl být někdo ze stávajícího vedení zřizujícího výboru, aby se tím nenavýšily náklady Sněmovny,“ uzavřel Ondřej Benešík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kdu.cz