Kobza (Úsvit): Imigrace do Evropy

19.04.2014 8:17 | Zprávy

Vzhledem k bouřlivým diskuzím na toto téma, které otevřelo hnutí Úsvit, i s ohledem na silná slova, která zaznívají, jsem se rozhodl připojit se k diskuzi na téma imigrace.

Kobza (Úsvit): Imigrace do Evropy
Foto: red
Popisek: Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Všem, kteří hlásají otevřenou Evropu, bych rád vzkázal, aby se lépe seznámili se skutečností. Právě striktní imigrační politika chrání Evropany nejenom před importem radikálních filozofií, organizovaného zločinu, násilí, kriminality, terorismu ale i před přívalem levné pracovní síly. Argumenty, které zastánci Evropy otevřené pro imigranty užívají nejčastěji, jsou:

Nedostatek pracovníků v Evropě: jako argument neobstojí, v Evropě je již rozsáhlá armáda vlastních nezaměstnaných a opravdu není nutné vytvářet další.

Dalším lichým argumentem je, že Evropa vymírá, potřebuje imigranty pro zachování chodu. Bohužel to nebude fungovat, daleko lépe a levnější je výrazněji přepracovat sociální politiku a zejména uplatnit a v našem případě obnovit propoulační opatření, zrušená vládou Nečase a Kalouska. Znovuzavedení např. novomanželských půjček, dvouleté mateřské dovolené, vybudování sítě státních jeslí a mateřských školek, zrušení DPH na dětské pleny, jídlo, a vůbec vybavení by celkem jistě nastartovalo populační růst. Vyřešil by se tím nejenom problém stárnutí populace, ale i důchodového systému.

Další argument zastánců imigrace je, že Evropa potřebuje odborníky: Evropa si je může snadno vychovávat sama ze svých zdrojů. Pokud se jedná o nárazové poptávky po určitých profesích, EU by mohla, vytvořit mimoevropská certifikovaná školící centra, kde by se uchazeči na základě poptávky např po svářečích vyškolili, získali oprávnění a potom se mohli ucházet o práci v EU. Například IT technici, vývojáři atd, nemusí cestovat do Evropy, pracují totiž on-line v kanceláři ve svém prostředí. Tuto práci by měla rozdělovat státní evropská agentura (proboha jenom ne soukromá, to by zase schlamstly jako úžasný obchod mafie), která by jednak byla pod přísnou kontrolou proti korupci a jednak by také měla informace, kdo prošel výběrem, takže by nebylo snadné dostat se do EU na falešné doklady.

Argumentem zastánců imigrace bývá i to, že imigrace obohatí evropskou kulturu: není mi jasné, jak by evropskou kulturu obohatil například islám? Jak ukazují zkušenosti z ostatních zemí, přináší pouze neustále rostoucí požadavky muslimů na vyšší toleranci, stavbu mešit, madras a center, šátky ve školách, zrušit vepřové ve školních jídelnách, volno na motlitby, až po zavedení šaríji na řešení rodinných sporů (což ale obnáší např. také ukamenování nevěrných žen a cizoložníků). Zkuste něco takového požadovat v některé muslimské zemi. Žil jsem na Blízkém východě mnoho let a mohu všechny ujistit, že v takovém případě s vámi budou velice rychle hotoví.

A konečně argument, že by Evropa jako bohatý stát měla dát příležitost imigrantům: Evropa se v první řadě musí postarat sama o sebe a jak ukazují zkušenosti z Bruselu a Štrasburku, je k tomu ještě dost daleko. Pak se teprve může začít starat o jiné.

Jsem toho názoru, že vytváření vzdělávacích center mimo Evropu, které umožní např. Afričanům získat práci v jejich vlastní zemi, je nejúčinnější způsob pomoci. Síť vzdělávacích center pro různá řemesla a odbornosti (zdravotník, elektrikář, elektrotechnik, nástrojář, soustružník, mechanik atd.) by postupně umožnila růst vlastních ekonomik. Je sice dost pravděpodobné, že to vyvolá další vlnu migrace, kdy pracovníci půjdou za lepším platem do jiných zemí (jak jsem viděl např. v Africe, jdou ze zemí kde je válka, jdou do zemí, kde je klid, odtud zase do zemí s lepšími platovými podmínkami).

Masová imigrace by Evropu zahltila a zničila svět tak jak jej známe nyní. Proto musíme Evropu i její demokracii pečlivě střežit, i když za to nejspíš sklidíme mnoho obvinění a ostrých slov.

Podpořte petici hnutí Úsvit za zpřísnění imigrační politiky EU

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Úsvit přímé demokracie

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek (Motoristé): Nálepkování „prorusskostí“ ze strany idiotů končí

13:05 Turek (Motoristé): Nálepkování „prorusskostí“ ze strany idiotů končí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k inauguraci Donalda Trumpa.