Kolínská (SZ): Výstavba vysokopodlažích domů v Ďáblicích je pro mě nepřijatelná

18.09.2017 18:11 | Zprávy

Zastupitelstvo hlavního města Prahy projednalo minulý čtvrtek ve večerních hodinách petici občanů Prahy, vyjadřující nesouhlas se záměrem společnosti CPI Real na výstavbu vysokopodlažních bytových domů na místě dnešních jednopodlažních objektů občanské vybavenosti na sídlišti Ďáblice. Poté co vystoupilo několik místních občanů, schválili zastupitelé jednohlasně nesouhlas se záměrem výstavby.

Kolínská (SZ): Výstavba vysokopodlažích domů v Ďáblicích je pro mě nepřijatelná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Kolínská (SZ)

„Pokud jde o samotný záměr společnosti CPI Real, považuji jej za nepřijatelný. Návrh narušuje urbanistickou koncepci sídliště Ďáblice a neodpovídá stabilizovanému území dle územního plánu. Rozumím proto obavám lidí, kteří na sídlišti bydlí a oceňuji jejich zájem o veřejný prostor v jejich okolí,“ říká Petra Kolínská, radní pro územní rozvoj.

Podobu projektu, jak jej prezentuje investor na svém webu, odmítají nejen politici, ale i odborníci z Institutu plánování a rozvoje. Urbanistický celek sídliště Ďáblice je totiž hodnoceno jako jedno z nejcennějších u nás. Plánovanou výstavbou vysokopodlažních budov v místech nízkopodlažních objektů občanské vybavenosti by mohl být hrubě narušen koncept původního založení sídliště.

Dotčené pozemky se navíc dle územního plánu nalézají v tzv. stabilizovaném území. To znamená, že se předpokládá pouze zachování, dotvoření či rehabilitace stávající urbanistické struktury.

„V neposlední řadě není této nové kapacitní zástavbě přizpůsobena infrastruktura a vybavenost sídliště – doprava, kapacita školek a škol, zdravotní péče a dalších služeb,“ říká ředitel Institutu plánování a rozvoje, Ondřej Boháč.

„Jednání s investorem o zajištění příslušné infrastruktury a vybavenosti je v pravomoci městské části, která by měla v tomto směru aktivně působit. Je smutným faktem, že stávající objekty občanské vybavenosti jsou dlouhodobě neudržované. Jejich rekonstrukce je nutná, jistě je možné ji spojit s mírným navýšením podlažnosti,“ uzavírá Kolínská.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Canov: Pokud přílepek projde, pokusím se podat návrh k jeho zrušení k Ústavnímu soudu

19:03 Senátor Canov: Pokud přílepek projde, pokusím se podat návrh k jeho zrušení k Ústavnímu soudu

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…