Okamura (SPD): EU prosazuje další totalitní šílenost pro špehování občanů

23.11.2023 12:12 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k takzvané evropské identitě

Okamura (SPD): EU prosazuje další totalitní šílenost pro špehování občanů
Foto: Hana Brožková
Popisek: Tomio Okamura

Evropská unie prosazuje další totalitní šílenost pro špehování občanů. Brusel chystá jednotnou digitální identitu i peněženku. Unijní Velký bratr musí mít všechny občany jednotlivých států pěkně pod kontrolou a chce si uzurpovat další pravomoc národních států.

Jak informovalo Echo24, v Evropské unii se totiž rodí takzvaná evropská identita (eID), která by měla řešit přihlašování se na úřady, nahradit doklady těmi digitálními nebo využívat jednotnou evropskou digitální peněženku. Před několika dny se na základech shodli zástupci předsednictví Rady a Evropského parlamentu, který má o návrhu hlasovat v prosinci.

Anketa

Podporujete stávku ČMKOS?

hlasovalo: 21876 lidí

Kvůli tomu existují obavy o bezpečí osobních dat nebo ztrátu soukromí. Jednak odmítáme, aby se údaje o občanech jednotlivých států centralizovali prostřednictvím Evropské unie, jednak máme výhrady k jejich digitalizaci, protože mohou být ohroženy citlivé údaje občanů. Digitalizace a zjednodušení agendy je podle nás jen záminka pro větší špehování občanů a větší kontrolu nad nimi.

Podle nového nařízení mají členské státy nabízet občanům a podnikům digitální peněženky, které budou schopny propojit jejich národní digitální identitu s důkazem o dalších osobních dokumentech, jako je řidičský průkaz, diplomy, bankovní účet a podobně. Identita by měla fungovat v celé EU. Podle IT poradkyně KPMG Ivy Vondrové je možnost využívat evropskou digitální peněženku napříč EU stanovena na rok 2024, od tohoto roku tak česká vláda bude muset umožnit svým občanům a firmám tuto službu využívat.

Kritici považují eID za základní kámen budoucího „evropského státu digitálního dohledu“, tedy metody, jak sledovat každý krok člověka. Nedávno celkem 504 odborníků na ochranu soukromí a kybernetickou bezpečnost z 39 zemí podepsalo společný dopis, v němž varovali před nevýhodami chystané legislativy, protože „řádně nerespektuje právo občanů na soukromí a bezpečnost online komunikace“.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

odškodnění

Pane poslanče, dobrý den, co si myslíte o tom, za jakých podmínek chce Praha poskytnout pozůstalým po obětech střelby na FF finanční pomoc? Já si troufnu říci, že je to až nehumánní, a že je celý ten dotazník je jen zástěrkou, jak nepomoci. Zajímalo by mě taky, zda nějaké odškodnění vyplatil stát? M...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kokain? Kde jsou ty doby, kdy největším skandálem bylo, že nám v hospodě došlo pivo

22:12 Mašek (ANO): Kokain? Kde jsou ty doby, kdy největším skandálem bylo, že nám v hospodě došlo pivo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kokainu nalezenému na toaletách Poslanecké sněmovn…