Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA

24.09.2014 15:57 | Zprávy

V médiích se objevila zpráva, že ČSA chtějí propustit třetinu zaměstnanců, piloty, stevardy i administrativní pracovníky. Propuštěno má být 172 z 371 stevardů, 77 z 232 pilotů a 66 z 268 administrativních pracovníků. Odbory celkem pochopitelně s tímto krokem vedení ČSA nesouhlasí. Nový majitel ČSA však postupuje v souladu s koncepcí, snižování výdajů, kterou každý racionálně uvažující člověk musel očekávat.

Paroubek: Je třeba ukázat na ty, kdo zavinili současné masivní propouštění zaměstnanců ČSA
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Zcela se ale přechází, proč se ČSA do takové prekérní ekonomické situace, která vyústila prodejem této firmy za hubičku zahraničnímu investorovi, dostaly. V ČSA došlo mezi lety 2007–2010 k masivnímu tunelování, a to pod bedlivým dohledem zejména pánů Janoty, Kalouska, Kočárníka a dalších.  V těchto letech byla z ČSA postupně rozprodávána funkční aktiva v rozsahu zhruba 8 – 9 miliard korun a peníze stržené za tato aktiva byly průběžně používány ke krytí provozních ztrát. Tento postup pochopitelně není uplatňovatelný do nekonečna, je možné jej používat jen do té chvíle, dokud je co prodávat. A ta situace, kdy už nebylo co prodávat, jednoho dne nastala.

Je velmi zajímavé, že tomuto olbřímímu tunelování zatím vůbec nikdo nevěnuje pozornost. Doporučuji proto vládním poslancům, aby tuto záležitost probrali při eventuální parlamentní diskusi na téma současné situace na ministerstvu dopravy. Možná, že podbod při tomto projednávání by se mohl jmenovat: „Jak připravit stát o národního leteckého přepravce a kdo to dokázal.“

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: NS - LEV 21

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová (SOCDEM): Propad reálných mezd o 10 procent, největší zchudnutí za posledních 25 let

7:04 Maláčová (SOCDEM): Propad reálných mezd o 10 procent, největší zchudnutí za posledních 25 let

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k chudnutí ČR.