Ředitelství silnic a dálnic ČR si proto nechalo zpracovat odbornou studii, jak to řešit. Výsledkem je devět stránek s pár řádkami textu a několika obrázky, bratru za 2 miliony korun!
Studii vypracovala v loňském roce na zakázku firma Ekoteam. Při své nepochybně náročné práci zjistila, že v dotčeném území jsou tři lokality, kde se křeček vyskytuje. Na těchto lokalitách bylo zjištěno celkem 73 nor, přičem aktivních jich bylo zjištěno 45.
Z toho tedy vyplývá, že zjištění jedné nory vyšlo na téměř 45 tisíc korun!
Ale pozor - když už to stálo takové peníze, tak "odborníci" z Ekoteamu zároveň během své zodpovědné výzkumné práce pro ministerstvo vypátrali na silnici mezi Holešovem a Třeběticemi celkem 8 mrtvých křečků. Proč je tento údaj tak zásadně důležitý pro postavení nové rychlostní silnice, to se ale ze studie už nedozvíme...
Studie závěrem doporučuje - jak překvapivé - přesunout křečky "na blízké lokality" - a to v zimě, protože přes léto se prý množí.
Myslíte, že je to nějaký předčasný apríl? Tak si to sami přečtěte - celou "odbornou" studii najdete přímo zde.
A faktura za provedenou práci je zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Svobodni.cz