Evropská komise vypracovala směrnici, podle níž bude muset být na vysokých postech ve firmách alespoň 40% zastoupení žen. Feministky tento krok vítají, naopak mužská hnutí jsou proti. „Je to jednoznačně nepřijatelné, je to zásah do vlastnického práva,“ uvedl v pořadu Máte slovo na ČT Oldřich Voženílek ze Svazu mužů.
Za pravdu mu dal i Roman Joch, který byl dříve poradcem Petra Nečase a Václava Klause nepřímo označil za „ufňukanou kremlofilní bábu“. „Toto je princip svobodné společnosti,“ vysvětloval. „Ony jsou tam za své schopnosti, a ne za to, že jsou ženy,“ dodal. Podle něj je tato evropská směrnice naopak pro ženy urážlivá.
„Mluvím já!“ zapojila se náhle do diskuse zástupkyně žen, která se směrnicí také nesouhlasí. „My tady máme nějaká práva a vy nám je chcete vzít!“ vykřikovala směrem na druhou stranu, k zastáncům kvót.
Ženy nejsou chudinky
„Když se bavíme o pohlaví, tak se nebavíme o vagíně, ani o penisech, ale o genderech,“ snažil se vysvětlit feministický aktivista Miroslav Vodrážka. Podle něj směrnice docílí toho, že se bude ovlivňovat mínění společnosti, která prý stále ženu pracující ve vysoké pozici považuje za horší než muže. „Já se bavím o vagíně a o penisech,“ vystartovala ale žena, která se nakonec ukázala jako Irena Steinhauserová, členka republikového výboru Strany svobodných občanů.
„Já vám neříkám, co máte dělat, ale vy mi to říkáte,“ uvedla. „Vy podceňujete ženy? Asi jo, když je někam cpete,“ dodala s tím, že často prý ženy měly volební právo i dříve než muži, například když vlastnily velkostatek. Ovšem ve skutečnosti o tak častý případ například v 19. století nejde. „Nedělejte z žen chudinky,“ uzavřela.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan