Langer nazval Paroubka „kmotrem“

20.01.2010 17:29 | Zprávy

Místopředseda ODS Ivan Langer odmítá brát vážně výroky Jiřího Paroubka na adresu protikorupčních opatření z dílny ODS. V SMS zprávě zaslané ParlamentnímListům.cz označil lídra socialistů za „kmotra“ v narážce na jeho přátelství s rodinou Kočkových.

Langer nazval Paroubka „kmotrem“

"Jeho (Paroubkovo) hodnocení naší práce pro mě není důležité. Kmotr, jemuž se členové "rodiny" vraždí na oslavě narozenin, je tím posledním, kdo zde může mluvit k boji proti korupci," napsal ParlamentnímListům.cz Ivan Langer. Připomněl tak událost z října 2008, kdy došlo k vraždě syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky přímo v restauraci Monarch, kde krátce před tím Jiří Paroubek křtil svou novou knihu.

Langer v textové zprávě reagoval na Paroubkovu kritiku protikorupčních opatření ODS. "Myslím, že dosud žádný ministr vnitra neměl v historii mafiánskou přezdívku," uvedl při té příležitosti Paroubek s tím, že protikorupční opatření ODS nelze brát vážně, jelikož sama tato strana má prý s korupcí velké problémy. Připomněl také Topolánkovu "toskánskou aféru" a projekt Opencard.

Čtěte více: ČSSD: Podpoříme Pecinův balíček. Chybí tu ale Cattani

Paroubek o Langerovi hovořil v souvislosti s podporou ČSSD Pecinově antikorupčním balíčku. Ten sice socialisté podle Jiřího Paroubka nepovažují za vzor dokonalosti, nicméně jej podpoří jako dobrý posun v úsilí státu v této věci. ČSSD chce některá z navrhovaných opatření uvést v platnost ještě před volbami, zbytek podle stínového ministra vnitra Františka Bublana počká až na novou vládu.

ČSSD chce v té souvislosti zavést institut korunního svědka a protikorupčního agenta, stejně jako zavedení specializovaných soudních senátů a zvláštního útvaru při vrchním státním zastupitelství pro stíhání korupce.  V tom se ale liší od názoru Nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké, které prezentovala na diskusi k programovému dokumentu ODS Vize 2020.

Podle vyjádření Vesecké pro ParlamentníListy.cz není žádoucí zavádět speciální justiční orgány, soudci a státní zástupci specializovaní na boj proti korupci mají prý působit v rámci běžných soudů, nelíbí se jí také důraz, který by měl být kladen na výpověď korunního svědka. Protikorupční agenti pak podle Nejvyšší státní zástupkyně nemají díky rozhodnutí evropských soudů možnost využít svou nejmocnější zbraň, tedy provokaci korupčníků. „Taková provokace, kdy stát vlastně vytváří kriminalitu, provokuje kriminalitu, provokuje jednání, které má za následek skutkovou podstatu trestného činu, je podle judikatury nepřípustné," řekla ParlamentnímListům.cz Vesecká.

Čtěte více: Vesecká: Agent provokatér má sám o sobě povahu kriminálního činu

Foto: mvcr.cz

Vážíme si Vašich názorů a zpětné reakce. V případě jakýchkoliv dotazů či námětů nás
můžete kontaktovat

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Mašek



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Tři stovky výrobků s podezřením z porušení práv duševního vlastnictví

16:26 Celní správa: Tři stovky výrobků s podezřením z porušení práv duševního vlastnictví

Královéhradečtí celníci zadrželi v minulých dnech v Novém Bydžově 263 kusů zboží, u kterého pojali p…