Klasické služby už poštu neuživí, říká její nová šéfka

29.03.2010 10:56 | Zprávy

Více propojit poštu se státem a nabízet i jiné než klasické služby, například v oblasti IT technologií. To jsou plány nové ředitelky České pošty Marcely Hrdé.

Klasické služby už poštu neuživí, říká její nová šéfka

Nové vedení největšího zaměstnavatele v Česku, České pošty, má nový plán, jak zajistit ziskovost firmy i v následujících letech. Chce víc propojit svůj byznys v oblasti informačních technologií se státem. Rušit pobočky ani propouštět zaměstnance nechce.

Pošta také možná převezme roli některých soukromých firem, například Telefénicy O2 nebo SAP a bude zajišťovat IT služby jednotlivým ministerstvům. „Můžeme se postavit do role konsolidátora služeb v oblasti informačních technologií pro vícero státních institucí," uvedla  v rozhovoru pro deník E15 nová generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá. Kompletní návrh nové strategie České pošty má ministru vnitra Martinu Pecinovi odevzdat do konce dubna.

Pošta bude služby nabízet ministerstvům

Podle nové šéfky České pošty Hrdé již klasické služby podnik neuživí, bude tedy muset nabízet nové služby, například právě v oblasti informačních technologií. a proto bude muset nabízet nové služby právě v oblasti informačních technologií. „Dnes spravujeme komunikační infrastrukturu ministerstva vnitra, umím si představit, že podobné služby nabídneme i dalším institucím," vysvětlila.

Již na konci roku pošta zpřístupnila službu datových schránek, díky nimž mohou v elektronické formě se státem komunikovat občané i firmy. Pro letošek pošta plánuje portál, jenž umožní poslat informaci o uložení zásilky smskou či e-mailem.

Čtěte také:
Ve vedení České pošty bude sponzor ČSSD
Ministryně Kovářová: Datové schránky se osvědčují

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

4:40 Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

„Vrátili jsme Česku respekt v zahraničí“. To tvrdí premiér Petr Fiala i další politici z koalice SPO…