„Mrzí mě slova Jaroslava Tvrdíka, který začíná hledat viníka volební porážky v mých duelech s Petrem Nečasem. Po čtvrteční debatě v České televizi dokonce ani pravicová média nedokázala výkon Petra Nečase prohlásit za jeho vítězství. Jaroslav Tvrdík jde tedy dokonce za rámec toho, co říkají pravicová média," uvedl Paroubek v dopise spolustraníkům.
Chyba druhá: Nebyl příliš oblíbeným politikem
Druhá slabina se dá shrnout do tvrzení, „volil bych ČSSD, kdyby v čele nestál Paroubek." Tuto větu lidé opakovali během předvolební kampaně i v Ústeckém kraji, kde Jiří Paroubek kandidoval. Ovšem nakonec ve svém kraji získal přes 18 tisíc preferenčních hlasů voličů.
"Jiřího Paroubka příznivě hodnotilo jen 18 procent nerozhodnutých, což je zdaleka nejméně ze všech lídrů. Potenciál ČSSD byl proto velmi omezený," uvádí analýza. Pravdou je, že v Ústeckém kraji Paroubek obdržel přes 18 tisíc preferenčních hlasů voličů, ale tento kraj je zdá se spíše výjimkou.
Chyby třetí a čtvrtá: Příliš výrazná osobnost
Sám o sobě Paroubek prohlásil, že jako diskutér v politických debatách nemá v českém prostředí konkurenci. Díky těmto vyjádřením se stával snazším terčem pro útoky politických oponentů. „Výrazná osobnost předsedy na sebe soustředila až přílišnou negativní pozornost našich konkurentů, což také negativně poznamenalo náš volební výsledek," stojí v dokumentu.
Paroubkovi v tomto směru neprospěla ani blokáda „příliš pravicových médií", kterou vyhlásil krátce před volbami a následně odmítal odpovídat na dotazy redaktorů těchto novin. Svým postupem dal více prostoru k vyjádření právě svým politickým rivalům.
Čtěte také:
Paroubek se naštval na Tvrdíka, překonal prý pravicová média
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák