Více zdaní práci. Přitom před volbami to ODS i TOP 09 odmítaly

16.08.2010 16:04 | Zprávy

Všichni dańoví poplatníci zřejmě od příštího roku zaplatí státu o sto korun měsíčně víc. Přitom před volbami dvě koaliční strany veškeré zvyšování příjmových daní odmítaly, upozorňuje časopis Týden.

Více zdaní práci. Přitom před volbami to ODS i TOP 09 odmítaly

Od příštího roku se ministr financí Miroslav Kalousek chystá více zdanit práci. Přitom jeho TOP 09 i koaliční ODS ve volebních programech zvyšování příjmových daní odmítaly. Kalouskův návrh se týká všech daňových poplatníků, jejichž sto korun měsíčně se odvede do takzvaného povodňového fondu, z něhož hodlá stát hradit škody po záplavách.

„Pokud to bude určeno do povodňového fondu, tak si tu stovku umím představit," řekl ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský z Věcí veřejných. Pro schválení bude klíčové stanovisko ODS. „Tento návrh je teprve v připomínkovém řízení. Úpravy odpočitatelných položek je možné diskutovat pouze ve vazbě na vytvoření povodňové rezervy," odpověděl časopisu Týden předseda vlády a šéf ODS Petr Nečas.

Kalousek znovu osvědčil své politické mistrovství

Znovu se ukázala šikovnost politického matadora Kalouska, který vhodně využil situace, když svůj návrh na zvýšení zdanění práce podpořil aktuálním argumentem „povodňové solidarity". Sám však tvrdí, že návrh vznikl už po letošních jarních volbách, do nichž ale jeho strana TOP 09 vyšší daně odmítala.

Stejná stokorunová daň pro všechny se příliš nelíbí ekonomům. „Není ideální vystřelit od boku nějakou daň jako je snížení daňové slevy o stokorunu, chce to promyšlenější zásahy do daňového systému," komentoval návrh hlavní ekonom Patria Finance David Marek. Vadí mu především to, že Nečasův kabinet dosud nepřinesl obecnou představu, jak by měl daňový systém fungovat.

Čtěte také:

Povodňová daň z hlavy dle průzkumu nemá u lidí pochopení 

Lidovci: „Povodňová daň" nezohledňuje výši příjmů. Jsme proti

Vláda přichází s daní z hlavy. Ta před lety smetla železnou lady 

Foto: cnb.cz


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

19:40 Nadávají Havlíčkovi, že chce po volbách utnout munici Ukrajině. Ta dle experta stejně tak dlouho nevydrží

Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček čelí ostré kritice vládních politiků za svá slova, že by na p…