Šéf Reflexu je militantní. Tak vysvětluje útoky na Véčka Hvížďala

19.08.2010 11:38 | Zprávy

Útoky týdeníku Reflex na politickou stranu Věci Veřejné neberou konce. Už několik čísel věnovali redaktoři personálním útokům na představitele strany. Nyní však kromě posměšných fotek ministra dopravy Víta Bárty vyobrazeného v napoleonské uniformě s podvazky, přidali kritiku samotné podstaty VV - prvku přímé demokracie.

Šéf Reflexu je militantní. Tak vysvětluje útoky na Véčka Hvížďala

Co může stát za permanentní ofenzívou Reflexu. Komu šlápli představitelé VV na kuří oko. Je opravdu na pravici místo maximálně pro dvě silné strany?

Důvodů je mnoho

"Rétorika Reflexu se s příchodem Pavla Šafra proměnila. Je militantní. Petr Bílek byl jemný," uvedl pro ParlamentníListy.cz mediální expert Karel Hvížďala.

Sám šéfredaktor se v posledním čísle Reflexu rozepsal o vnitrostranických referendech Věcí veřejných s názvem Totální vláda lidu podle Bonaparta. Podle Šafra jsou Věci veřejné parodií na parlamentní demokracii.

"Může v tom být zakomponováno několik aspektů. Za prvé osobní vztahy. Radka Johna zná hromada lidí, mnoho z nich s ním v minulosti spolupracovalo. Za druhé, Věci veřejné jsou manažerský subjekt vedený Vítem Bártou a jako takový musí neustále čelit kritice jiných manažerských subjektů soupeřících o moc. A za třetí, asi někomu vadí předstírání demokracie, žádná ideologie a vůbec aplikace mechanismů jak se udržet u moci," dodává Hvížďala.

Bonaparte kontra Bárta

Asociací, podob a společných charakteristik mezi Napoleonem a Bártou bychom našli mnoho. Je tu určitě vizuální podoba. Korsičan s olivovou pletí, účesem s pěšinkou na stranu nápadně připomíná ministra Bártu, ostatně přiložené foto v týdeníku vypovídá vše. Bárta navíc neskrývá obdiv k Napoleonovi. Oba muži se obklopovali armádou ozbrojenců a věřili ve svou ,,šťastnou hvězdu", dokázali pracovat téměř nepřetržitě a vynikali úctou, kterou jim projevovalo okolí. Co je však trochu znepokojující oba využili demokracie k cestě nahoru, Napoleon ji přetavil na císařství a Bárta...?

Nechceme vás tu

"VV v podstatě vznikly jako opozice vůči ODS. Jak TOP09 tak ODS považují Véčka za nestabilní a nevypočitatelný prvek celé koalice. Hlavně obě tyto strany staví na konzervativismu, který používá jako nástroj zastupitelskou demokracii a nikoli přímou, kterou aplikují VV," komentuje poměry na české pravici politolog Jiří Pehe. "Útoky Reflexu, který před volbami sloužil ODS, rozhodně nebudou ustávat," říká pro ParlamentníListy.cz Pehe.

Mediální zájem o Bártu výrazně stoupl po jeho jmenování ministrem dopravy. Zatímco v červnu o něm bylo napsáno 750 článků, v červenci už to bylo 2103 článků, jak vyplývá z monitoringu společnosti Newton Media.

.



Související:
Bárta jako Napoleon s podvazky. Reflex opět šije do Véček

Mareš vidí Kočí jako dominu, ta se směje

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: koz

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po nástupu Trumpa se odvázal poslanec ODS. A co Fiala?

11:12 Po nástupu Trumpa se odvázal poslanec ODS. A co Fiala?

Konec klimatickým závazkům pro Českou republiku? Poté, co USA odstupují od Pařížské klimatické dohod…