Buzková už bez politiky. Ani legislativní nouzi nesledovala

03.11.2010 16:52 | Zprávy

Dlouhých šestnáct let se Petra Buzková pohybovala v nejvyšších patrech politiky. Od roku 2006 se už ale plně věnuje advokacii a politiku nijak pečlivě nesledovala ani v době, kdy ve sněmovně její ČSSD sváděla marný boj proti vyhlášení stavu legislativní nouze.

Buzková už bez politiky. Ani legislativní nouzi nesledovala

Svého času nejpopulárnější česká politička a bývalá místopředsedkyně sněmovny Petra Buzková je už čtyři roky po odchodu z poslaneckých lavic zcela pohlcena prací v advokacii. Je společnicí advokátní kanceláře Vyroubal Krajhanzl Školout a specializuje se na obchodní a finanční právo, veřejné zakázky a hospodářskou soutěž.

Stejně jako mnozí další se i ona po opuštění politiky setkává s otázkami, zda je v další práci zvýhodněna. „Každý politik bude při odchodu do soukromé sféry využívat kontaktů, které v politice získal. Ale známé jméno není vždy jen výhodou. Sice vám to někdy pomůže, ale jindy vám to zase přibouchne dveře," přiznala Buzková v pořadu České televize Ekonomika plus.

Česká legislativa se ve srovnání s jinými zeměmi mění příliš rychle

Počínání bývalých kolegů v dolní komoře Parlamentu ji už nezaujalo ani ve chvílích, kdy zuřila bitva mezi koalicí a opozicí o vyhlášení stavu legislativní nouze. „Sledovala jsem to příliš málo, abych se k tomu mohla vyjádřit," reagovala bývalá politička pro ParlamentníListy.cz na dotaz, jak hodnotí dění ve sněmovně během zrychleného režimu projednávání zákonů.

Za největší problémy české legislativy obecně považuje to, že se ve srovnání s jinými zeměmi velice rychle mění, a rovněž přeregulovanost v českém právu. Z konkrétních norem jí vadí například insolvenční zákon, který je nastaven tak, že se firma může dostat do insolvenčního rejstříku bez ohledu na to, jestli byly splněny podmínky, což ji může někdy bezdůvodně problematizovat.

Poslanci se při schvalování zákonů spoléhají na klubové garanty

V pořadu ČT24 Ekonomika plus také rozbila představu o tom, že politici mají zákony, o jejichž znění hlasují, pečlivě pročtené. „To není tak, že by každý poslanec mohl vědět, co který pozměňovací návrh způsobí. Tam existuje systém klubových garantů, což znamená, že každý poslanec ručí za nějaký zákon, který má nastudovaný. Ti další musí dát na jeho názor, bez toho by ani nebyli schopni rozhodovat," vysvětlila Buzková.

K věci:

Zákony byly schváleny velmi košer způsobem, tvrdí Kočí 

Sobotka (ČSSD): Vláda ve vedení dialogu se sociálními partnery selhala 

Jihočeská ČSSD dohodila Buzkové lukrativní zakázku 

Foto: cssd.cz

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jih

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ prodává svá polská uhelná aktiva investiční společnosti ResInvest Group

10:22 ČEZ prodává svá polská uhelná aktiva investiční společnosti ResInvest Group

Na základě kompetitivního aukčního procesu, který byl zahájen 26. března 2024, podepsala Skupina ČEZ…