Dobeše rozhodnutí kolem Sazky rozlítilo: Mají snad strach?

13.01.2011 17:09 | Zprávy

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš se pustil do kritiky rozhodnutí Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který ve středu pro zadluženou loterijní společnost Sazka nedoporučil přijmout nabídky, jež by změnily její vlastnickou strukturu.

Dobeše rozhodnutí kolem Sazky rozlítilo: Mají snad strach?

Dobeš nejprve v tiskové zprávě a později i v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že rozhodnutí ČSTV, který je největším akcionářem Sazky, povede jen k zakonzervování kritického stavu firmy a "posílení starých struktur".

"Zakonzervování a posílení starých struktur v ČSTV je velmi nebezpečný jev. Ti samí lidé, kteří dovedli společnost Sazka tam, kde je, říkají, že vědí, jak ji z této situace dostat," uvedl Dobeš. Odmítnutí silného strategického partnera, který by přinesl změnu, prý vnímá jako vážné pochybení výkonného výboru ČSTV.

Jsou jako mí klienti z psychoterapeutické praxe

Dobeš přirovnal členy výboru ČSTV ke svým někdejším klientům z psychoterapeutické praxe. "Někteří členové výkonného výboru se chovají stejně, jako by měli strach z vůdce sekty," uvedl ministr.

Akcionáři zadlužené Sazky dostali tři oficiální nabídky, které by společnost mohly vyvést z dluhů. Jenže středeční rozhodnutí výkonného výboru ČSTV prakticky znamená, že akcionáři budou dál jednat pouze s Martinem Ulčákem. Ten jako jediný ze zájemců o Sazku, která v současné době čelí finančním problémům kvůli výstavbě pražské O2 areny, nežádá v loterijní firmě žádný podíl.

Jak to bylo:

Ulčák nabízí 200 milionů korun ročně na deset až 15 let s podmínkou, že si Sazka udrží čistý zisk na současné úrovni. Sázkový holding Synot slíbil 250 milionů ročně v příštích 15 letech a finanční skupina Penta 130 milionů s garancí na 30 let.  

Všichni tři zároveň nabídli dvě až tři miliardy korun na okamžitou pomoc. Penta za to chce stoprocentní podíl v Sazce, Synot dvě třetiny akcií, jediný Ulčák přímý vstup do společnosti nepožaduje, a netrvá ani na změně jejího vedení.

Podnikatel Radovan Vítek, který skupuje dluhy Sazky a hrozí jí insolvenčním řízením, zatím žádnou oficiální nabídku nepředložil.

Čtěte také:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Od 16 k volbám, už letos, velí EU. A školí. V Německu se jí to tvrdě vrací

9:24 Od 16 k volbám, už letos, velí EU. A školí. V Německu se jí to tvrdě vrací

Povolební rozložení politických sil v Evropském parlamentu (EP) letos mohou rozhodnout hlasy od mlad…