Vít Bárta se již na své sobotní tiskové konferenci zmínil o "řízených provokacích členů radnice", které byly součástí antikorupčního programu, který si měla v roce 2007 radnice Prahy 11 u firmy ABL objednat a zaplatit za něj 7,8 milionu korun.
„Neprobral jsem s vámi kontext antikorupčního programu, který má bývalá společnost v roce 2007 na Praze 11 prováděla a se kterým mohly být spojeny prověřovací aktivity," stojí i v Bártově písemné omluvě premiérovi.
Z materiálů, které má však server k dispozici, vyplývá, že zveřejněné materiály o špehování politiků v rámci této zakázky nevznikly.
2 hlavní rozpory - doba sledování, objekt sledování
První rozpor je v časovém vymezení. Sledování lidí totiž mělo podle MF Dnes proběhnout v roce 2006 a v lednu a únoru 2007, kdežto ke zmíněné protikorupční zakázce a řízeným provokacím mělo dojít až v létě 2007. "Bylo to v létě 2007, tuším v červnu a červenci," upřesnila pro iDnes.cz i vedoucí odboru kancelář tajemníka Prahy 11 Helena Křovinová.
Druhou nejasností jsou potom samotné osoby sledování. Protikorupční zakázka měla totiž prověřovat pouze úředníky radnice. Dokumenty, které zveřejnila MF DNES, se však týkají zdejších komunálních politiků nebo občanských aktivistů, kteří na úřadu vůbec nepracovali.
Sledujeme kauzu ABL
K věci:
- Další peripetie kolem ABL. Čerpala informace z databází policie. Nelegálně
- Nečas přijal Bártovu omluvu a kauzu ABL považuje za uzavřenou
- Důkazy jsou prý falza, přesto se Bárta omlouvá. Sám asi neví za co
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rep