"Jen se polámalo a udělalo bác, technicky nevím," přiblížil ParlamentnímListům.cz závadu poslanec KSČM Jiří Dolejš. "Přestalo totálně fungovat.Hlasujeme jako v minulosti," doplnil poslanec za ODS Petr Bendl. "Už ani to zařízení nevydrželo nápor vládní stoosmnáctky," šťouchl si do koalice Michal Hašek (ČSSD).
Chvíli věřili, že to půjde
Nejdříve měla schůze pokračovat pět minut po třetí. Pak ve čtvrt na čtyři a následně až v 15:45 s tím, že nebude-li zařízení opět uvedeno do provozu, nastoupí na plac skrutátoři. Zkrátka lidé, kteří budou hlasy poslanců sčítat "ručně". A jak to vypadá? Poslanci zvedají ruce a určené pracovnice si na papír dělají čárky, které posléze sečtou.
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v této souvislosti upozornila poslance, že ruční sčítání bude možné jen tehdy, budou-li poslanci sedět ve svých lavicích a nebudou poletovat po sněmovně.
Bárta se opozici zpovídat nebude
Nejvýrazněji se projednání sledovací kauzy dožadoval Jeroným Tejc (ČSSD). U řečnického pultíku požadoval vysvětlení, proč ministr Vít Bárta nerezignoval na post ministra poté, co přiznal, že v kauze lhal premiéru Petru Nečasovi o sledování politiků ODS.
SLEDUJEME kauzu ABL
SLEDUJEME kauzu Vondra
Na plénu se nebude projednávat ani opozicí požadovaný bod - Alexandr Vondra a jeho role v kauze i v souvislosti se zakázkou pro firmu ProMoPro. Ačkoliv jsou obě zmíněné kauzy tématem mediálních přestřelek mezi koaličními stranami, ve sněmovně si koaliční poslanci do kauz opozicí mluvit nenechají.
Opozice se o kauzách dozví jen z médií
A tak se opoziční poslanci budou muset spokojit jen s tím, co se o kauzách dozví v kuloárech, či si přečtou v novinách. Ostatně co Věci veřejné na „skandál" Víta Bárty, už se mohli dozvědět třeba z ParlamentníchListů.cz. Véčka si totiž svého ministra během dne vyslechla a následně na brífinku jeho vysvětlení označila za dostačující.
Připomeňme, že před časem MfDnes zveřejnila dokumenty, podle nichž firma ABL měla sledovat politiky ODS na Praze 11. Bárta, který v době „sledovaček" firmu vlastnil, nicméně premiérovi Petru Nečasovi přísahal, že žádný politik ODS sledován nebyl. Pod tíhou důkazů později přiznal, že se tak přeci jen dělo. Následně se Nečasovi na jeho žádost písemně omluvil, že jej nechtěně uvedl v omyl.
TOPka nakopla odéesku
Další granát vyletěl ze zákopů TOP 09 krátce po Bártově omluvě, když Finanční a analytický útvar ministerstva financí, kterému šéfuje Miroslav Kalousek, podal trestní oznámení na neznámého pachatele, za to, že v době předsednictví Česka v Evropské unii, byla společnosti ProMoPro vyplacena částka ve výši 750 milionů korun. A to za zajišťování ozvučení všech unijních akcí souvisejících s vedením EU. Mnozí v této souvislosti prstem ukázali na současného ministra obrany Alexandra Vondru, který předsednictví ČR „technicky" zajišťoval.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ova