Protest nám není sympatický
Lékaři na tom nejsou finančně tak špatně, aby museli hrozit hromadným odchodem. Myslí si to 64 procent lidí. Stejný počet lidí považuje protest lékařů za nesympatický.
Lidé se obávají, že po odchodu lékařů se budou déle dostávat do nemocnice nebo budou muset dlouho čekat na operace. Nejvíce se bojí senioři, podle průzkumu jich obavy vyjádřilo 70 procent.
Lepší ustoupit, než doktor z Ukrajiny
Obavy z nejisté budoucnosti nejspíš vedou až 39 procent respondentů k tomu, že i přes nesympatie k protestu „radí" vládě, aby ustoupila před požadavky lékařů.
Podle deníku MF DNES se za ochotou ustoupit odborářům možná skrývá obava z nového personálu nemocnic. Až polovině lidí vadí, že by si museli zvykat na nové lékaře ze zahraničí, například z Ukrajiny nebo Slovenska. Druhá polovina by se s tímto smířila.
Téměř 90 procent lidí vidí sbírku na podporu lékařů jako nesmysl a odmítá na ní přispět. Vyhlásil ji Lékařský odborový klub.
Ohrozí péči nebo neohrozí? Uvidí se v březnu
Lékaři budou s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem o platech jednat opět ve čtvrtek. Podle odborů, které posbíraly informace z jednotlivých nemocnic, je 99 procent lékařů odhodláno setrvat ve výpovědi až do uzavření uspokojivé dohody s vedením resortu. Pokud se ministr s lékaři nedomluví, jsou odhodláni dotáhnout svůj protest do konce.
Z nemocnic chce odejít k 1. březnu téměř čtyři tisíce lékařů. V nemocnicích jich pracuje podle různých čísel statistiků 12 až 18 tisíc. V některých krajích hrozí rozpad péče.
SLEDUJEME téma exodus lékařů
Související:
Objev: Pacienti začali hodnotit lékaře. Ti mysleli na žalobu
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe