S tím pochopitelně nesouhlasil poslanec a předseda komunistů Vojtěch Filip. Ten je prý připraven polistopadové fungování KSČM u Nejvyššího správního soudu obhájit. Pokud by byla jeho partaj rozpuštěna, tak by se komunisté obrátili na Evropský soud pro lidská práva.
"Člověk nemá být pro svůj politický názor nějak stíhán," zdůraznil Filip. Na zákonu o protikomunistickém odboji se mu údajně nelíbí „paušalizace", novela prý oceňuje i činy, kterou jsou v současné době trestné. Filip tak v Událostech, komentářích narážel na případ bratří Mašínů, kteří se z tehdejšího Československa doslova prostříleli do zahraničí.
„Tohle je ocenění těch, co se dokázali statečně postavit komunistickému režimu," hájil zákon Benda.
Semelová hájí vraždy na hranicích
„Jestli paní Semelová říká, že se měli střílet ty narušitelé (hranic, pozn. red.), tak se hlásí k teroristické činnosti," pustil se do komunistky Marty Semelové, jejíž projev při pátečním jednání vzbudil mohutnou bouři nevole. Marek Benda vzápětí doplnil, že taková slova „svědčí o rázu té strany" a proto že podporuje návrh na zákaz KSČM.
Na to Filip reagoval prohlášením, že něco takového by evropský soud jistě odmítl, což by mělo varovat ty politiky, „kteří jsou přesvědčeni, že se mohou zbavit nepohodlné opozice". Připomněl rovněž, že štrasburský soud již například zvrátil zrušení turecké komunistické strany.
Související:
- Hanba! Grebeníčka ve sněmovně vypískali za jeho řeči o třetím odboji
- Zákon o třetím odboji sněmovnou prošel. Bouchalo se ale do stolu
- Komunisté skrečovali sněmovnu. Kvůli zákonu o svých zločinech
- Třetí odboj nebo zdravotnictví? Sobotka si vzal pauzu a šel přemýšlet
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jac