Poslanec Michal Babák je přesvědčen o tom, že jej v kauze ohledně podivného financování Věcí veřejných poškodila hlavně média. Vyplývá to z jeho odpovědi na dotaz čtenářky ParlamentníchListů.cz. Tu zajímalo, zda případ nejasného financování poškozuje kromě něj například jeho rodinu.
„Média odvedla svoji práci, která se mnohdy spíše než objektivnímu informování podobala velmi zaujatému honu právě na mě. Velmi mě to mrzí a samozřejmě také celou mou rodinu, která si kvůli tomu prochází svým. Pevně věřím, že tuto situaci vyřeší forenzní audit. Dlouhodobě pak snad výsledky odvedené práce," odpověděl poslanec, o němž jeho bývalá kolegyně Kristýna Kočí před časem řekla, že "Babák čaruje" a ona si již nepřeje, aby v podobném "čarování" pokračoval.
Kočí tento obrat použila ještě jako předsedkyně poslaneckého klubu VV na jedné z mnoha tajných nahrávek. Jak totiž později vyplynulo, Babák v taškách do banky a následně i na účty VV nanosil přes 11 milionů, které ovšem neměl jak regulérně vydělat. Teď ho kvůli tomu vyšetřuje protikorupční policie. Té dal podnět k šetření Kalouskův Finančně analytický útvar (FAÚ).
Tento útvar ministerstva financí (FAÚ) totiž zjistil, že Babák nanosil v hotovosti do banky téměř osm milionů a dalších pět miliónů si posílal z účtu na účet se svým kolegou z firmy WCM CZ Josefem Liškou.
Sledovali jsme témata vládní krize a nahrávka Kočí

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová