Nejistota se vznáší především nad rumburskými protesty. Není totiž jasné, kdo konkrétně demonstraci organizuje. Pozvánku na akci však na svém webu prezentuje i severočeská odnož Dělnické strany sociální spravedlnosti. Podle jejího předsedy Petra Kotába však DSSS za protesty nestojí.
Na letáku, kterému vévodí sevřená pěst, není uvedené jméno ani kontakt. Jeho rétorika však napovídá tomu, že by se na organizaci shromáždění mohli podílet extremisté.
Rumburská radnice naznačuje, že protestní akci nepovolí. „Zřejmě ji nepovolíme, ale ještě to není definitivní a musíme to konzultovat s právníkem. Na tomtéž místě je už ohlášené jiné shromáždění, navíc by takový počet lidí zřejmě narušil dopravu," vysvětluje tajemnice města Dagmar Žáková.
SLEDUJEME téma Romové
Již druhé protesty v blízkém Varnsorfu svolává Lukáš Kohout, který patří do řad Mladých sociálních demokratů. Ten už podobný protest svolal na minulý týden, ze strachu z extremistů jej však odvolal. I přesto však na tamní náměstí dorazilo šedesát protestujících. Od druhého shromáždění si Kohout slibuje účast až 500 lidí.
Šluknovská atmosféra těžkne. Kvůli nepřizpůsobivým
Výbušnou atmosféru v oblasti Šluknovského výběžku navodily četné roztržky s nepřizpůsobivými obyvateli. Ty sem podle mínění místních hromadně sestěhovávají realitní agentury. Ovzduší v Rumburku přitížil nedělní útok dvaceti Romů na šestici mladíků. Nejagresivnějšího útočníka se přitom policii stále nepovedlo polapit.
Čtěte také:
Romové na Šluknovsku: Policie posílá 60 těžkooděnců
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot