Ten úkol, to je veřejnoprávní obsah, čili to, co se v posledních patnácti letech v ČT neřeší vůbec. Jediné kritérium, uplatňované na ředitele, potažmo na celou ČT, je vyrovnané hospodaření, nikoliv kvalita tvorby programů. „Lidé platí 30 korun u doktora a byla z toho malá revoluce. ČT stojí koncesionáře ročně mnohem více, než zaplatí u lékaře a kolem toho je ticho," řekl Fenič, který o sobě tvrdí, že je jediným producentem na poli veřejnoprávní tvorby, který v posledních letech uspěl.
Sledovali jsme téma VOLBA NOVÉHO ŠÉFA ČT
„Já myslím, že Jiří Janeček poškodil Českou televizi nejvíce ze všech polistopadových ředitelů. Nemyslím, že by to bylo ze zlé vůle, bylo to nekompetentností. Jiří Janeček neměl předpoklady pro tuto funkci. Nebyl to významný novinář, významný tvůrce ani významný manažer. On si to sám uvědomoval, myslím si, a proto udělal jediné, co považoval za možné - vyhýbal se médiím, obklopoval se jen lidmi, kteří ho nepřevyšovali, do televize nepřivedl žádnou významnější osobnost," nenechal na předešlém řediteli ČT Fenič nit suchou.
Dodal, že za Janečka televizi v podstatě řídil František Lambert, který později musel odejít. „Éra Jiřího Janečka je poznačená skandály. Když se jen podíváte, kolik programových ředitelů se tam vystřídalo... Já se domnívám, že v čele veřejnoprávní televize by měli stát mravní lidé. Že mravnost je jedna z jejich základních podmínek výkonu funkce," zakončil svou úvahu nezávislý producent Fero Fenič. Ten se mimochodem domnívá, že ho nynější ředitel Dvořák ke spolupráci neosloví, jak se o tom už pár týdnů v médiích spekuluje.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AV